Łyżka z mieszalnikiem do przygotowywania betonu
Blog

Łyżka z mieszalnikiem do przygotowywania betonu

Możliwość samodzielnego przygotowywania odpowiednich ilości na placu budowy, jest dla wielu firm bardzo istotna. Często w tym zakresie wykorzystywane są tradycyjne betoniarki. Niestety obłożone są one tą wadą, iż w przypadku konieczności przygotowania większej ilości betonu, jest to proces znacznie rozciągnięty w czasie. Dlatego też, o wiele lepszym rozwiązaniem może się tutaj okazać łyżka z mieszalnikiem, montowana bezpośrednio na ładowarce kołowej. Tego typu wyposażenie dodatkowe do ładowarki okazuje się być bardzo pożyteczną inwestycją w wielu firmach. Koszt zakupu nie jest zbyt wysoki, a korzyści płynące z posiadania łyżki z mieszalnikiem są wręcz ogromne.

Jakie korzyści niesie za sobą łyżka z mieszalnikiem?

Przede wszystkim jest to narzędzie, dzięki któremu można przygotowywać beton bezpośrednio na placu budowy. W zależności od modelu posiadanej ładowarki, jej masy i gabarytów, można będzie stosować różne łyżki. Ważne jest tutaj to, iż nawet najmniejsza łyżka z mieszalnikiem pozwala na przygotowanie nawet 200 litrów betonu jednorazowo. Większe modele, będą mogły przygotować nawet do 1000 litrów. Poza tym, własna łyżka z mieszalnikiem będzie zapewniać nam następujące korzyści:

• Możliwość samodzielnego przygotowywania betonu w dużych ilościach, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem na placu budowy.

• Łyżka z mieszalnikiem w dalszym ciągu nadaje się do prac związanych z załadunkiem sypkich materiałów budowlanych

• Brak zewnętrznego zasilania – wewnętrzny mieszalnik łyżki, napędza układ hydrauliczny z ładowarki.

• Beton na placu budowy zawsze na czas, w odpowiedniej ilość.

• Przygotowywanie betonu w dowolnej konsystencji – w zależności od potrzeb beton suchy, mokry i półsuchy

• Możliwość rozdysponowania przygotowanego betonu na rozległym placu budowy – już w trakcie mieszania betonu ładowarka może podjeżdżać na miejsce zapotrzebowania na beton.
Mamy więc do czynienia z bardzo dobrym narzędziem dodatkowym, które możemy zakupić do posiadanych przez nas ładowarek kołowych, czy też mini ładowarek.

Jak dobrać łyżkę mieszalnikową do posiadanej ładowarki?

Bardzo ważną kwestią w tym przypadku jest to, iż do każdego modelu ładowarki należy dobrać odpowiednią łyżkę. Musimy zdać sobie sprawę z tego, iż każda łyżka mieszalnikowa będzie charakteryzować się innymi wymaganiami. Wobec tego też, dobieramy łyżkę względem ładowarki i jej parametrów. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup łyżki na rynku pierwotnym. W takich okolicznościach wybieramy się do autoryzowanego dostawcy, który precyzyjnie dobierze łyżkę do naszej maszyny. Ma to także inne zalety. Zyskujemy gwarancję na łyżkę, dzięki czemu jakiekolwiek usterki w większości przypadków będą usuwane na koszt producenta. Wraz z łyżką mieszalnikową, dostaniemy także płytę adaptacyjną do montażu łyżki na konkretnym modelu ładowarki. Jest to bardzo korzystne, bowiem posiadając dwie lub więcej ładowarek o podobnej masie i parametrach, możemy do nich po prostu dokupić dodatkowe płyty adaptacyjne. Dzięki temu zaś, do każdej z nich będziemy mogli podpiąć łyżkę z mieszalnikiem. Jednym słowem łyżka z mieszalnikiem to bardzo dobra inwestycja dla wielu firm budowlanych. Szczególnie zaś dla tych, które regularnie wykorzystują beton na placu budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *