przygotowanie do remontu

przygotowanie do remontu

Remont to zadanie, które prędzej czy później czeka każdego i to niezależnie od tego czy mieszka w bloku czy w budynku wolnostojącym. Jednak tutaj można znaleźć pewne różnice.

Jak zadbać o porządek w trakcie remontu?

Z pewnością w przypadku domu jednorodzinnego mamy szersze możliwości jeśli chodzi o wystawienie kontenera na odpadki budowlane czy hałas podczas ciężkich prac. W przypadku bloku zaś wystawienie takiego kontenera należy uzgodnić z administracją budynku. Nie wolno bowiem wyrzucać odpadów remontowych do pojemnika z śmiećmi zmieszanymi. Odpady budowlane takie jak zdrapane farby, tynki, elementy podług zawierają w sobie chemię któ®a z czasem się utlenia i szkodliwe związki ulatniają się. W każdym mieście istnieje punkt, który zbiera takie odpady po czym poddawane są one utylizacji. Możemy je przywieść samodzielnie nie ponosząc opłat lub skorzystać z usługi, w której odpady zostaną odebrane przez przygotowaną do tego firmę. Dopiero gdy ustalimy co zrobić z takimi pozostałościami remontowymi tak naprawdę możne przejść do prac.

Zabezpieczenie przedmiotów domowych przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem

Aby jednak nie przysporzyć sobie zbędnej robocizny warto zabezpieczyć rzeczy takie jak meble, RTV oraz AGD. Jeśli nie mamy w planach odnawiania drzwi, framug, ram okiennych – warto je zabezpieczyć farbą malarską. Podobnie jest z miejsce między sufitem a ścianą, tam również zostawiamy taśmę. Przyjęło się w Polsce, że zostawia się na ścianie pod sufitem pas w kolorze sufitu o szerokości 2-4 cm. Sprawia, to, że pomieszczenie wydaje się nie co wszechstronniejsze. Wszystko jednak zależy od woli remontującego.

Przy przesuwaniu cięższych rzeczy można a nawet powinno się wyposażyć w psy transportowe. Umożliwiają one podnoszenie ciężkich rzeczy bez narażania kręgosłupa. Pomocne mogą się tutaj również okazać rolki transportowe, które podkładamy pod szafy, lodówkę czy pralkę. Dzięki temu możemy swobodnie je przemieszczać w obrębie budynku nie martwiąc się uszkodzeniem powierzchni.

Jak naprawić uszkodzenia podłogi powstałe podczas remontu?

Jeśli jednak do takich uszkodzeń dojdzie to jest prosty sposób a naprawę. Można wyciąć uszkodzony fragment podłogi. W przypadku paneli niezależnie od typu i grubości wystarczy naciąć panel wzdłuż następnie poprowadzić kośne linie nacięć od narożników do wewnątrz. W ten sposób jesteśmy w stanie wyciągnąć fragmenty panelu podważając je zwykłym śrubokrętem. W to miejsce wkładamy nowy panel jednak należy pamiętać, że należy w nim usunąć zamki. Wycięte miejsca należy posmarować klejem do paneli i włożyć w wolne miejsce. W ten sposób bez konieczności rozbierania całości podłoga jest jak nowa. Ściąganie całej podłogi może doprowadzić do sytuacji gdzie będzie trudno ją złożyć.

Dodaj komentarz