Flipping nieruchomości: na czym polega?

Flipping nieruchomości: na czym polega?

Flipping nieruchomości: na czym polega?

Coraz więcej osób inwestuje w ten sektor. Czym charakteryzuje się flipowanie na nieruchomościach? Jak można przeprowadzić taką inwestycję? Okazuje się, że dostępnych sposobów jest minimum kilka.

Dlaczego coraz więcej osób flipuje?

To bardzo ciekawy pomysł na zainwestowanie swoich pieniędzy. Nie da się zaś ukryć, że szczególnie teraz wiele osób zastanawia się, jak ochronić swój kapitał przed galopującą inflacją. Trzymanie pieniędzy na kontach bankowych mija się niestety z celem. W końcu im większa inflacja, tym spada moc nabywcza pieniądza… Druga strona medalu jest taka, że lokaty bankowe też nie są tutaj szczególnie polecane. Wszystko jest spowodowane tym, że oprocentowanie takich instrumentów finansowych jest przeważnie minimum dwa razy niższe od poziomu inflacji! Nic dziwnego, że dużo osób zajmuje się inwestowaniem w nieruchomości. A flipowanie to bardzo ciekawy sposób na pomnażanie swoich oszczędności. Na czym to polega w praktyce? Chodzi tutaj o to, by kupić na przykład dom lub mieszkanie, a potem sprzedać te nieruchomości z zyskiem. Niektóre transakcje odbywają się zaledwie kilka tygodni, czy miesięcy po pierwszym zakupie! Aby flipować na nieruchomościach, nie trzeba mieć na przykład ukończonego żadnego kursu itp. Nie trzeba być również zawodowym pośrednikiem w branży nieruchomości. Jest to zatem szansa praktycznie dla każdego inwestora, kto chce nie tylko ochronić swój kapitał, ale także jednocześnie zarabiać na takich transakcjach.

Flipowanie bez wykonywania remontu

W jaki sposób można przeprowadzić ten biznes? Generalnie flipowanie na nieruchomościach bazuje na najstarszej zasadzie w handlu, czyli taniej kupić, a potem drożej sprzedać. Niektórzy inwestorzy wykonują te transakcje bez przeprowadzania remontu. Załóżmy, że dana osoba zauważyła okazję na rynku nieruchomości. Właściciel mieszkania chce je szybko sprzedać, ponieważ są mu potrzebne na cito pieniądze. Z tego względu jest bardziej skłonny do negocjacji. Jeśli inwestor kupi mieszkanie na przykład 10% poniżej ceny rynkowej, to potem może je sprzedać z zyskiem. Nie musi nic zmieniać w środku (pod kątem rozkładu pomieszczeń), czy wykonywać remontu.

Flipowanie z wykonaniem remontu

Bardzo często flipowanie polega jednak nie tylko na samym zakupie konkretnej nieruchomości. Liczy się tutaj również to, by sprawić, że na przykład dane mieszkanie stanie się bardziej atrakcyjne i tym samym droższe. Jak można to zrobić? Na przykład mieszkania jednopokojowe są przerabiane na dwupokojowe. W ten sposób jest to korzystniejsza opcja dla potencjalnych kupców. Można także zmienić rozkład pomieszczeń, czy dokonać remontu, a potem sprzedać nieruchomość z zyskiem.

Dodaj komentarz