Ogród przed domem. Jak ciekawie zaaranżować przestrzeń?

Ogród przed domem. Jak ciekawie zaaranżować przestrzeń?

Ogród przed domem nie bez przyczyny uznawany jest za wizytówkę posesji. To jedno z tych miejsc, które widzą i odwiedzają wszyscy odwiedzający nas goście. To właśnie dlatego przestrzeń ta powinna być nie tylko dokładnie przemyślana, ale również zadbana i wypielęgnowana. Jak urządzić ogródek przed domem? Dzięki kilku sprawdzonym poradom będzie cieszył oko przez cały rok!

Nie ulega wątpliwości, że ogromną zaletą posiadania domu jednorodzinnego jest oczywiście własny ogródek. Tym sposobem inwestycje takie, jak domy pod Warszawą stwarzają możliwość zaadaptowania przestrzeni plenerowej na wymarzony ogród.

Niejednokrotnie usłyszeć można, że ogród jest przedłużeniem domu, przez co jego wygląd powinien pasować do stylu i aranżacji naszych czterech kątów. To właśnie dlatego tak ważne jest dokładnie przemyślenie konkretnych kompozycji, dobór najwłaściwszej roślinności, a także wymierzenie metrażu i przygotowanie wstępnego projektu.

To właśnie miejsce którym dysponujesz, decydować będzie m.in. o ostatecznym wyglądzie kwiatowych rabatek. Niezwykle ważne, aby pamiętać, iż ogród frontowy, czyli ten znajdujący się przed wejściem do mieszkania, powinien być utrzymany raczej w formalnym i eleganckim tonie. Co to oznacza? Wyłącznie tyle, że w tym przypadku lepiej jest unikać eksponowania leżaków, hamaków czy zestawów ogrodowych. Podobnie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o umieszczanie kompostowników czy sznurków na pranie!

Wybór kwiatów, krzewów i drzew zależy przede wszystkim od preferencji i gustów właścicieli. Jednak bez względu na to, czy wybierzesz drzewa liściaste czy iglaste, pnącza lub rośliny doniczkowe, musisz pamiętać o ich regularnym strzyżeniu i dbaniu o wygląd. Nie ma tu mowy o suchych liściach, czy przekwitniętych i nie estetycznie prezentujących się roślinach! Nasadzenia doniczkowe muszą być zdrowe, atrakcyjne i przyjemne dla oka.

W przypadku wyboru najwłaściwszych krzewów do ogrodu wybór się nieco komplikuje. Trudno jest bowiem znaleźć takie, które będą kwitnąć przez cały rok. Warto więc zwrócić uwagę m.in. na to, aby były możliwie jak najdłużej dekoracyjne Nie jest tajemnicą, że to właśnie liście utrzymują się na roślinach najdłużej. Warto więc podążać tym tropem!

Stoisz przed trudnym wyborem i nie wiesz jakie kwiaty doniczkowe wybrać? Wiosną w zdecydowanej większości ogrodów królują bratki i urokliwe stokrotki. Z kolei latem przychodzi pora na werbeny, begonie i pelargonie. Jesienią niezmiennie już prym wiodą wrzosy.

Jednak bez względu na to, jakie rośliny wybierzesz, pamiętaj o tym, że piękny ogród to przede wszystkim ten, który jest zadbany i wypielęgnowany!

Dodaj komentarz