Mieszkanie może być inwestycją

Mieszkanie może być inwestycją

Gotówka na inwestycje

Należysz do grona szczęśliwców, którzy mają wolne środki, ale z drugiej strony nie masz pojęcia co zrobić z taką gotówką. Wielu z was pomyśli, że to jest niemożliwe. Nie samo posiadanie gotówki, a fakt, że nie potrafisz jej wydać. Nic bardziej mylnego. W ten sposób pomyśleć może tylko i wyłącznie osoba, która myśli krótkowzrocznie, a jej głównym celem jest zaspokojenie bieżących potrzeb, a raczej zachcianek. Tyle pieniędzy ile ma jest w stanie wydać w mgnieniu oka na rzeczy, z których tak właściwie nic nie ma. Zdarzają się osoby z większa gotówką, które nie wiedzą co z nią zrobić, ale ich celem jest wydanie tych środków z głową. Pulę pieniędzy, która posiadają chcą nawet powiększyć. Jednak nic się samo nie zrobi. Aby pieniądze zarabiały pieniądze, musisz im trochę pomóc.

Na co wydać

Kiedy myślisz racjonalnie i przyszłościowo środki, które posiadasz chcesz wydać ale w odpowiedni sposób. Z tego też powodu masz problem i zastanawiasz się co zrobić aby nie tylko zarobić ale i nie stracić. Dobre rozporządzanie pieniędzmi, które przynosi zysk okazuje się nie być wcale takie łatwe. Jeśli prowadzisz firmę możesz przeznaczyć zgromadzone środki na jej rozwój i zakup nowych technologii. Kiedy działasz jednoosobowo zgromadzone pieniądze możesz przeznaczyć na swój rozwój i budowanie zaplecza, tak aby rozwinąć swoją firmę. Jeśli lubisz trochę ryzyka masz kapitał na inwestowanie na giełdzie. Możesz to robić także w przypadku, kiedy nie masz o tym wiedzy. Poprzez profesjonalne firmy i brokerów, którzy grają twoimi środkami. Kiedy obawiasz się ryzyka, a nie masz chwilowo lepszego pomysłu pamiętaj, że pieniądze schowane w domu w szafie nie będą zarabiać. Może na czas, w którym tylko zastanawiasz się co dalej zrobić, warto swoje pieniądze umieścić na lokacie bądź koncie oszczędnościowym. Mimo, że zysk jest niewielki jest większy od zera, a pieniądze pracują. Możesz zainwestować w sztukę, samochody, markowe alkohole. Jest to jednak rozwiązanie długoterminowe. Możesz także zainwestować w nieruchomości. kupno mieszkania sprawi, że ulokujesz swój kapitał, dzięki czemu pieniądze nie stracą na wartości. Co więcej nie masz kupować mieszkania dla siebie, a mieszkanie które będzie inwestycją.

Inwestycja w mieszkanie

Kiedy dysponujesz sporą ilością gotówki, bo np. powiodły się twoje inne inwestycje, dobrze ją gdzieś ulokować. Nie trzymamy dużej ilości gotówki samej sobie chociażby dlatego, że sama w sobie może stracić na wartości. Natomiast dobrze ulokowane pieniądze nie stracą na wartości. W sytuacji gdy nie chcesz ryzykować, a masz zamiar zarabiać warto zainwestować w mieszkanie, które przeznaczysz na wynajem. Po pierwsze masz nieruchomość, która w przeciwieństwie do gotówki nie straci tak szybko na wartości w razie jakiś zmian na rynku. Po drugie masz inwestycję, która zarabia zarówno na swoje utrzymanie, jak i generuje zyski. Po trzecie w sytuacji gdy pilnie potrzebna gotówka, zawsze możesz sprzedać takie mieszkanie i znów mieć środki pieniężne na swoim koncie. Twoje pieniądze pracują na siebie, a ty nie ponosisz ryzyka. Ponadto, nie tracąc czasu ani siły zarabiasz pieniądze, a twoja gotówka nie leży bezczynnie w przysłowiowej szafie.

 

 

Dodaj komentarz