Gdzie kupić tanie podręczniki szkolne? 

Gdzie kupić tanie podręczniki szkolne? 

Zanim rok szkolny się rozpocznie, przed rodzicami mnóstwo wydatków. Muszą oni skompletować i zakupić wyprawkę dla swojego dziecka. To duży koszt, a głównym wydatkiem są podręczniki szkolne. Często trzeba zapłacić za nie nawet kilkaset złotych. Gdzie można kupić tanie książki do szkoły? Sprawdź poniżej!

Skup książek, czyli najtańsze i ekologiczne rozwiązanie

Nie wszyscy rodzice mają tyle pieniędzy, aby kupić swoim dzieciom nowe podręczniki szkolne. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem jest skup książek https://skupszop.pl/. To miejsce, w którym dostępne są książki do szkoły podstawowej, do liceum, szkoły zawodowej, a nawet szkoły wyższej.

Decydując się na zakup używanych podręczników do szkoły, można zapłacić znacznie mniej. Wiele egzemplarzy w skupie książek online SkupSzop.pl dostępnych jest za mniej niż 20 zł za sztukę. W dodatku często są one w idealnym stanie i ciężko odróżnić je od nowych książek. Nie mniejsze znaczenie ma fakt, że jest to ekologiczne rozwiązanie. Jak najbardziej warto chronić środowisko i podarować podręcznikom drugie życie.

Warto mieć na uwadze również fakt, że dzieci często gubią podręczniki. W przypadku takiej sytuacji strata nie będzie zbyt duża (co innego, gdybyśmy kupili nowe egzemplarze). Dodatkowo używane książki często posiadają notatki poprzedniego właściciela, co może być plusem lub minusem, ale mogą przydać się one uczniowi.

Portale ogłoszeniowe, czyli zakup od prywatnej osoby

Używane podręczniki szkolne są dostępne nie tylko w skupach. Można je kupić również na portalach ogłoszeniowych typu OLX czy nawet na grupach w social mediach takich jak Facebook. Ceny książek w tym przypadku zwykle są nieco wyższe, ale nie zawsze. Warto jednak podkreślić, że osoby prywatne najczęściej sprzedają pojedyncze egzemplarze. Z kolei w skupie książek zazwyczaj można kupić wszystkie niezbędne podręczniki szkolne i mieć zakupy z głowy. Do tego wszystkiego dochodzi kwestia bezpieczeństwa – niestety nie brakuje oszustów, którzy pobierają pieniądze za zakup, a nie wysyłają zakupionego produktu.

Księgarnie, czyli nowe egzemplarze w wyższej cenie

W przypadku gdy niekoniecznie chcemy kupować używane podręczniki szkolne lub niektórych tytułów brakuje w powyżej wspomnianych miejscach, jedynym rozwiązaniem może okazać się księgarnia. Tutaj ceny książek do szkoły niestety nie są niskie, a ich zakup może być dużym obciążeniem dla budżetu domowego, aczkolwiek otrzymujemy całkowicie nowe egzemplarze, które są pozbawione jakichkolwiek zniszczeń.

Dodaj komentarz