Jak sprawnie uporać się z przeprowadzką?

Jak sprawnie uporać się z przeprowadzką?

Przeprowadzka to wydarzenie, które wszystkim kojarzy się ze stresem. Okazuje się, że cała akcja w praktyce zajmuje o wiele więcej czasu niż w zamierzeniach, a ilość przedmiotów jakby się nagle rozmnożyła. Nawet jeżeli wydawało się, że nie ma aż tyle rzeczy do pakowania, to w przypadku kolejnego opróżniania szaf i szuflad, można od razu wpaść w panikę.

Czy przeprowadzki Kraków za każdym razem muszą być takie stresujące?

Zdecydowanie nie. Dzięki odpowiedniemu planowaniu można tę sytuację jakoś przeżyć bez większych wstrząsów. Przede wszystkim jakiś czas przed planowaną przeprowadzką należy pozbyć się wszystkich niepotrzebnych rzeczy. To się tyczy zarówno wszelkich rupieci, jak też ubrań. Bardzo pomocna może okazać się zasada popularnych ostatnio szafiarek w myśl, której “jeżeli ciuch nie był zakładany przez ostatni rok, to na pewno już nie będzie”. Dlatego dobrze jest odpowiednio wcześniej zrobić porządki w szafie. Będzie mniej pakowania do kartonów.

Kilka tygodni przed przeprowadzką dobrze jest pozjadać wszystkie zapasy żywności, a te które są przeterminowane wyrzucić. Nie ma sensu zabierać na nowe miejsce wszystkich rozpoczętych kasz, makaronów czy ryżu. Na dodatek, gdy walczymy z molami, to najprawdopodobniej zabierając resztki zabierzemy też tych szkodników. W ostatnich dniach na starym miejscu, zakupy najlepiej robić na bieżąco.

Skąd wziąć pudła?

Jest wiele możliwości, ale dobrze jest pomyśleć o tym zawczasu. W internecie dostępne są specjalne kartony do przeprowadzek, ale wszyscy, którzy planują przeprowadzki kraków, zazwyczaj wcześniej starają się je gromadzić w inny sposób. W przypadku jakiejkolwiek przesyłki ze sklepu internetowego, warto zachować opakowanie. O kartony można również zapytać w pobliskim sklepie spożywczym albo w dużych sklepach z ubraniami. Ostatecznie można udać się na pocztę i kupić specjalny karton, który Poczta Polska oferuje za cenę zależną od jego wielkości. Jednak pudła nie powinny być duże, w przeciwnym razie po napełnieniu mogą być trudne do podniesienia. Warto zadbać o własny kręgosłup.

Co jeszcze może się przydać?

Wszelkie planowane przeprowadzki kraków, nie mogą obejść się bez dodatkowych pomocnych przedmiotów, takich jak taśma klejąca, sznurek, worki na śmieci, ścierki i podobne. Warto podpisywać pudła. Może się zdarzyć, że po przeprowadzce dopadnie takie zmęczenie, że nie będzie siły na szukanie przedmiotów pierwszej potrzeby. Tak więc warto podpisać sztućce, bieliznę, piżamę czy kosmetyki i środki czystości. Nie należy też zapomnieć o ręcznikach. Dobrze jest też zaopatrzyć się w numer najbliższej pizzerii z dostawą do domu. Nie jest wykluczone, że przez pierwsze dni rozpakowywania się, nie będzie czasu gotować.

Co jeśli nie mamy czasu na przeprowadzkę?

Może dla niektórych osób będzie to dużym zaskoczeniem, jednakże w dzisiejszych czasach przeprowadzki Kraków mogą odbyć się praktycznie bez naszego udziału. Jak to możliwe? Aby szybko i bezboleśnie zorganizować przeprowadzkę wystarczy skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Wtedy to do ich pracowników należy zaplanowanie przeprowadzki. Nie będziemy musieli także tracić czasu na znalezienie kartonów, pudeł i innych materiałów do pakowania. Co więcej, na życzenie klienta firma zajmująca się przeprowadzką może także samodzielnie spakować wszystkie nasze rzeczy! Nie będzie żadnym problemem przeniesienie, a także przewiezienie wielkogabarytowych czy też niestandardowych przedmiotów. Każdy klient traktowany jest indywidualnie i z należytą starannością, a ilość osób zaangażowanych do przeprowadzki oraz dodatkowy sprzęt uzależnione jest tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i wielkości zlecenia. Dlatego wybierając przeprowadzki Kraków i profesjonalną firmę mamy pewność, że unikniemy przykrych niespodzianek i nieplanowanych sytuacji. Sprawna i szybka przeprowadzka to nasz priorytet. Jeśli więc nie mamy niezbędnego czasy czy też chęci aby samodzielnie przenosić wiele ciężkich pudeł, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się przeprowadzkami.

1 Comment

Dodaj komentarz