Jak wygląda sprzedaż nieruchomości z agencją?

Jak wygląda sprzedaż nieruchomości z agencją?

Sprzedaż domu czy mieszkania jest jednym z najbardziej stresujących zadań, z jakim przychodzi nam się mierzyć. Wiele czasochłonnych czynności, które musimy wykonać oraz transakcja opiewająca na duże sumy sprawiają, że wiele osób woli korzystać z pomocy agencji nieruchomości. Jak zatem sprzedaje się dom poprzez biuro nieruchomości? Jakie są zalety takiej sprzedaży? Czy warto wybrać taką opcję? Odpowiedzi, przydatne porady i wskazówki później.

Jak przebiega sprzedaż nieruchomości z biurem?

Pierwszym etapem, jaki wykonuje biuro nieruchomości, jest przygotowanie domu lub mieszkania do sprzedaży. Odbywa się to poprzez gruntowne sprzątanie oraz home staging. Gdy nasze mieszkanie jest już uprzątnięte, specjaliści, ustawiając odpowiednio meble, dobierają dodatki czy usuwają osobiste rzeczy właścicieli. Dzięki tak małym zmianom mieszkanie może wyglądać na większe jaśniejsze i przestronniejsze. Następnym etapem jest sesja fotograficzna. Profesjonalne zdjęcia sprawiają, że ogłoszenie przyciąga znacznie więcej ludzi. Fotosy wykonane przez profesjonalnego fotografa są jasne, duże i pokazują wszystkie zalety nieruchomości — w przeciwieństwie do tych wykonanych telefonem. Biuro nieruchomości odbiera również telefony i udziela informacji na temat naszej oferty. W razie zainteresowania pokazuje mieszkanie potencjalnym nabywcom oraz ustala wszystkie warunki finansowe. Jest to bardzo pomocne np. gdy dotyczy negocjacji. Agencja dba również o finalizację transakcji i podpisanie umowy zapewniając np. doświadczonego notariusza. Współpraca z agencją może odbywać się bardzo ściśle, dzięki czemu możemy uczestniczyć w całym procesie lub możemy zlecić całkowite zajęcie się sprzedarzą i pojawić się dopiero przy podpisaniu umowy.

Korzyści sprzedaży nieruchomości z agencją?

Pierwszą korzyścią, jaka płynie ze skorzystania z biura nieruchomości — jest wygoda. Nie musimy samodzielnie przygotować nieruchomość do sprzedaży, pokazywać jej czy udzielać informacji. Dobrym posunięciem, może być również prowadzenie negocjacji przez pracownika biura, który ma duże doświadczenie i z pewnością ustali korzystniejszą cenę od nas. Dużym plusem jest również bezpieczeństwo transakcji, gdyż agencja sprawdza wszystkie aspekty prawne i czuwa nad finalizacją sprzedaży. Na rynku również istnieje wiele agencji nieruchomości, dzięki czemu bez większego problemu będziemy mogli wybrać którąś z nich. Oferta takich agencji jest również kompleksowa, dzięki czemu będziemy również mieli wpływ na to, jak przebiega sprzedaż lub będziemy mogli poprosić o pomoc przy danym elemencie sprzedaży nieruchomości np. negocjacjach czy finalizacji.

Dodaj komentarz