Jacuzzi dmuchane czy tradycyjne – co wybrać?

Jacuzzi dmuchane czy tradycyjne – co wybrać?

Każdy, kto miał okazję zrelaksować się w jacuzzi, przyzna z pewnością, że to jedna z najbardziej skutecznych i wygodnych form odpoczynku. Żeby móc z niej skorzystać nie trzeba wcale rezerwować czasu na wizytę w SPA czy innym tego typu przybytku. Obecnie nie są już niczym niezwykłym jacuzzi montowane w ogródku, z których można skorzystać o każdej porze dnia i nocy, gdy tylko poczuje się taką potrzebę – bez rezerwacji, opłat i obecności obcych osób.

Zanim jednak będzie to możliwe, trzeba podjąć jedną bardzo ważną decyzję, a mianowicie wybrać typ jacuzzi. Tego typu urządzenia można podzielić na dwie kategorie: jacuzzi dmuchane oraz tradycyjne. Które z nich lepiej się sprawdza? Postaramy się doradzić Wam poniżej!

Jacuzzi dmuchane – tańsze i bardziej uniwersalne rozwiązanie

Przede wszystkim trzeba wskazać, że jacuzzi dmuchane są rozwiązaniem atrakcyjnym dla domowego budżetu. Jacuzzi w ogrodzie może niektórym kojarzyć się z osobami bardzo bogatymi, milionerami wręcz, ale w praktyce “próg wejścia” jest znacznie niższy – między innymi właśnie dzięki coraz większej dostępności modeli dmuchanych.

Kolejną dużą zaletą tego typu jacuzzi jest jego prosty montaż. Od otrzymania niezbędnych elementów do uruchomienia urządzenia może minąć zaledwie kilka godzin, podczas gdy w przypadku jacuzzi montowanego na stałe często nie obejdzie się bez czasochłonnej przebudowy ogrodu.

Nie oznacza to, że jacuzzi tradycyjne jest w jakiś sposób złe. Trzeba jednak być gotowym na bardziej skomplikowany montaż i znacznie wyższe koszta, a także problemy w przypadku, gdybyśmy chcieli urządzenie kiedyś przemieścić. Z tego względu jacuzzi dmuchane jest bardziej uniwersalną opcją, która sprawdzi się w większej ilości polskich domów.

Sytuacja jest tutaj bardzo podobna, jak w przypadku basenów. Wersje dmuchane są też bardziej popularne niż klasyczne baseny, ponieważ są tańsze, łatwiejsze w montażu i mniej problematyczne w późniejszym utrzymaniu w sprawności i czystości.

Czy jacuzzi w ogrodzie to dobry pomysł?

Niezależnie od tego, czy ostatecznie zdecydujemy się na dmuchane, czy montowane na stałe jacuzzi, odpowiedź na postawione powyżej pytanie brzmi: tak, jak najbardziej! Warto podkreślić, że jest to urządzenie, z którego można korzystać przez cały rok, a więc nie jest tak, że miesiącami będzie ono stało nieużywane.

Jednocześnie warto pamiętać o tym, aby kupować jacuzzi tylko z zaufanych źródeł. W ten sposób zapewnimy sobie, że będzie to urządzenie wysokiej jakości, które posłuży całej rodzinie przez długie lata.

Dodaj komentarz