Zarobki agenta nieruchomości

Zarobki agenta nieruchomości

Rynek nieruchomości to jedna wielka zmienna. Nie każdy jest w stanie się tam odnaleźć. Są takie osoby, które jednak wiedzą, że branża nieruchomości nie ma przed nimi żadnych tajemnic. Praca w tej branży stanowi dla nich marzenie. Warto sprawdzić, ile dokładnie zarabia agent nieruchomości.

Średnie zarobki agenta nieruchomości

Udzielenie odpowiedzi na to, ile dokładnie zarabia agent nieruchomości, może stanowić nie lada trudność. Chodzi bowiem o to, że zdecydowana większość zarobków takiej osoby, to prowizje. Tzn. ma on to, co znajduje się na podstawie oraz prowizję, która naliczana jest od każdej sprzedanej przez niego nieruchomości.

Można jednak przyjrzeć się medianie, która dla tego zawodu wynosi ok. 6230 brutto. Netto jest to kwota ok. 4277 złotych. Trzeba jednak przyznać, że są tacy agenci nieruchomości, którzy zarabiają zdecydowanie więcej od średniej. Brutto taka kwota może wynosić nawet 7470 złotych. Na rękę będzie to ok. 5422 złotych. Są jednak tacy agenci, którzy nie zarabiają mało, ale ich wynagrodzenie wynosi 4650 złotych brutto, czyli 3500 złotych na rękę. Tak więc można powiedzieć, że agenci nieruchomości zarabiają całkiem sporo. W szczególności, jeżeli uwzględni się najniższą krajową.

Na co mogą liczyć agenci nieruchomości?

Skoro już o zarobkach mowa, to warto odnieść się do jeszcze jednej kwestii. Oprócz wynagrodzenia, jakie co miesiąc wpływa na konto, agenci często mogą liczyć na dodatkowe profity. Wielu z nich na własny użytek otrzymuje telefon komórkowy, aby móc bez problemu porozumiewać się z klientami, nie narażając siebie na dodatkowe koszta.Oprócz tego, część z nich otrzymuje także laptopy, jakie uposażenie zawodowe i samochody firmowe. Nie jest jednak powiedziane, że w każdym biurze nieruchomości można na to liczyć. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od firmy oraz od tego, jakie wyniki będzie się osiągało.

Prowizja od sprzedaży nieruchomości

Agenci są w stanie zarobić sporo, jeżeli mają do sprzedaży naprawdę cenną nieruchomość. Prowizja dla niego oraz dla biura do podziału wyniesie ok. 2 lub 3%. Obliczana jest ona od wartości nieruchomości. Warto więc obliczyć, jakie są to naprawdę sumy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w tej prowizji wliczane są m.in. zabiegi, jakie agent musi wykonać, jeżeli chodzi o wypromowanie danej oferty. Nie wystarczy tylko ogłoszenia umieścić w witrynie lub n stronie internetowej. Jeżeli komuś zależy na szybkiej sprzedaży, to musi stanąć na wysokości zadania. Tym bardziej że sam klient będzie oczekiwał spodziewanych efektów. Jak więc widać, nie ma się do czynienia z łatwą pracą, ale niektórzy się w tym odnajdują.

Dodaj komentarz