Betonowe projekty w wystroju wnętrz

Nieruchomości. Podstawy pojęcia.

Nowoczesna dekoracja wnętrz to przede wszystkim oryginalne rozwiązania, które jeszcze nie tak dawno wydawały się czymś zupełnie nie pasującym do wnętrz. Tutaj świetnym przykładem jest beton architektoniczny. Czym jest i jakie ma zastosowanie?

Wystrój wnętrz – jak się do tego zabrać?

Aby cieszyć się pięknym otoczeniem, które będzie idealnie wpasowywało się w nowoczesne trendy, trzeba wszystko dobrze zaplanować. Nie warto robić remontu w pośpiechu – w końcu to wydatek na lata, trzeba więc zatroszczyć się, aby mieszkanie było funkcjonalne oraz estetyczne. Dzisiejsze rozwiązania oferują nam mnóstwo ciekawych pomysłów na urozmaicenie aranżacji – beton to jedno z najbardziej oryginalnych i praktycznych rozwiązań. Warto włączyć go do planów zakomponowania pomieszczeń, ponieważ to wdzięczny i niezwykle wytrzymały materiał, który posłuży nam przez wiele lat.

Beton wewnątrz mieszkania? A dlaczego nie!

Słysząc o wykorzystaniu betonu wewnątrz domu często trudno to sobie wyobrazić. Dzieje się tak dlatego, że od razu kojarzy nam się klasyczny beton używany jako wylewka. To inna kategoria i trudno je do siebie porównać. Beton architektoniczny przeznaczony jest do umieszczenia bez zakrywania – ma być sam w sobie ciekawym elementem dekoracyjnym naszych mieszkań. Aby tak było stosuje się szereg zabiegów, które wpływają na jego wygląd i strukturę. Po pierwsze jest wyjątkowo funkcjonalny. Jego wytrzymałość jest tak duża, że poleca się go nawet na stacje benzynowe czy do fabryk, gdzie stale narażony jest na uszkodzenia. Jest wyjątkowo trwały, nie straszne mu wilgoć czy pleśń. Nie musimy więc martwić się nawet jeśli chcemy umiejscowić go w pomieszczeniach narażonych na dużą obecność pary – na przykład kuchnię lub łazienkę.

Zero nudy!

Mimo, że beton kojarzy nam się wyłącznie z nudną szarością, jest zupełnie inaczej. Ten odcień ma tak naprawdę bardzo wiele tonacji, jest uniwersalny i doskonale współgra w zasadzie w każdą barwą. Pięknie prezentuje się w stonowanych kompozycjach, na przykład z brązami, a także w połączeniu z intensywnymi kolorami, jak seledyn, czerwień lub żółć. Nie trzeba więc martwić się o dopasowanie. Podczas produkcji betony wykorzystuje się nowoczesną technologie, dzięki której można modyfikować odcienie. Tworzy się ciekawe kompozycje z przebarwieniami. Są po prostu przepiękne i takie też będzie nasze mieszkanie.

Zastosowanie betonu architektonicznego

Ciekawym pomysłem na urządzenie wnętrza jest umieszczenie betonu na ścianach. Można zestawić ze sobą różne odcienie i faktury lub stworzyć jednolitą kompozycję. Mamy bardzo duży wybór, ponieważ beton łatwo jest kształtować. Tworzy się ciekawe faktury, który niekiedy przypominają drewno czy inne materiały. Trudno o bardziej oryginalny sposób na dekorację. Co ciekawe, beton coraz częściej wykorzystuje się również do tworzenia wyposażenia mieszkań. Lampy z betonowymi kloszami są piękne i funkcjonalne, blaty dodają charaktery wnętrz i zapewniają ogromną funkcjonalność. Chcesz mieć oryginalne wnętrze? Nic trudnego – wykorzystaj beton do jego wykończenia. Czy to salon, korytarz, kuchnia, czy łazienka – sprawdzi się idealnie.

Dodaj komentarz