Jak uzyskać pozwolenie do kierowania wózkiem widłowym? Kurs na wózki widłowe Gdańsk

Jak uzyskać pozwolenie do kierowania wózkiem widłowym? Kurs na wózki widłowe Gdańsk

Obsługa wózków widłowych wymaga posiadania specjalnych uprawnień. Osoby, które chcą pracować na stanowisku operatora wózków widłowych, muszą przejść odpowiedni kurs, a także zdać egzamin państwowy. Warto zdobyć takie uprawnienia, ponieważ operatorzy wózków widłowych nie mają problemów ze znalezieniem pracy, a wynagrodzenie na takim stanowisku jest atrakcyjne. Jak uzyskać pozwolenie do kierowania wózkiem widłowym? Sprawdź!

Kurs na wózki widłowe – kto może się na niego zapisać?

W naszym kraju nie brakuje miejsc, w których są potrzebni operatorzy wózków widłowych. Co więcej, z roku na rok powstaje coraz więcej miejsc pracy dla osób z uprawnieniami do kierowania wózkiem widłowym. Praca operatora polega przede wszystkim na transportowaniu ładunków z punktu A do punktu B. Oprócz tego operatorzy zajmują się załadunkiem i rozładunkiem towarów. Jest to opłacalny zawód i warto zainteresować się zrobieniem odpowiedniego kursu http://www.centrumszkolen.net/kurs-na-wozki-widlowe-gdansk/. Aby móc zapisać się na kurs nie trzeba spełniać zbyt wielu wymagań. Wystarczy mieć ukończony 18 rok życia oraz otrzymać od lekarza zaświadczenie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego.

Jeśli spełnisz powyższe wymagania, to możesz zapisać się na kurs, który jest obowiązkowym elementem przed przystąpieniem do egzaminu. Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna jest przeznaczona na naukę budowy wózków widłowych, obsługi technicznej pojazdu oraz jego konserwacji. W części praktycznej kursu nauczysz się obsługiwać wózek widłowy oraz nim manewrować. Pod okiem specjalistów nauczysz się wszystkiego, co będzie Ci potrzebne w przyszłej pracy jako operator. Po skończonym kursie wystarczy zapisać się na egzamin, jeśli zdasz go z pozytywnym wynikiem, to możesz od razu szukać pracy.

Ile kosztują uprawnienia na wózki widłowe?

Koszt kursu na wózki widłowe waha się w zależności od tego, jaką kategorię wybierzesz. Koszt uprawnień kategorii I WJO jest największy i wynosi ponad 1000 zł. Nieco tańsze są uprawnienia z kategorii II WJO i III WJO, a ich koszt to kilkaset złotych. Warto zrobić uprawnienia z kategorii I WJO, ponieważ umożliwiają one operowanie wszystkimi wózkami podnośnikowymi w tym również wózkami specjalizowanymi. Kategoria III WJO jest najbardziej ograniczona, a jej posiadacze mogą prowadzić wózki jezdniowe podnośnikowe prowadzone i zdalnie sterowane. Kategoria II WJO dotyczy wózków jezdniowych podnośnikowych, ale z wykluczeniem urządzeń specjalnych z kategorii pierwszej.

Dodaj komentarz