Płytki podłogowe ładnie zdobią

Płytki podłogowe ładnie zdobią

Samodzielne układanie płytek nie jest skomplikowane

Płytki podłogowe można ułożyć łatwo i samodzielnie. Nie trzeba mieć wielkich kwalifikacji, aby to zrobić. Ważne jest to, aby wybrać dobre płytki – klasa ścieralności ma ogromne znaczenie. Do łazienki kupuje się płytki o klasie 3, do pokoju dziennego, sypialni, jadalni, kuchni czy przedpokoju wybiera się płytki 3 lub 4. Płytki układa się też w garażu. Na zewnątrz, czyli np. na tarasach, układa się płytki mrozoodporne. Konieczny jest zakup właściwej zaprawy klejowej. Może to być zaprawa uszlachetniona tworzywem sztucznym. Płytki należy układać zgodnie z zaleceniami producenta, aby miały one właściwą jakość i dobrze się trzymały.

Płytki układa się na czystej powierzchni

Dzięki temu dobrze się trzymają i nie odpadają. Najpierw należy oczyścić powierzchnię, usunąć z niej tłuszcz, zabrudzenia, luźne kawałki starej okładziny podłogowej. Dopiero na suche, czyste, równe podłoże kładzie się płytki. Nierówności trzeba wyrównać specjalistyczną masą samopoziomującą. Nakłada się ją szpachelką, a po wyschnięciu lokuje się na niej płytki. Wszystko to starannie i bez pośpiechu. Dobra jakość jest podstawą, a niejedna osoba doceni takie płytki. Podłogę w łazience należy uszczelnić za pomoca specjalistycznej masy i dopiero później położyć na niej kafelki. Płytki układa się równolegle oraz ukośnie. Najlepiej jest stosować układanie równoległe. Środek pomieszczenia trzeba koniecznie wyznaczyć. Płytki można położyć w kilka godzin, a później należy odczekać aż przywrą do podłoża. Dzięki temu nie będzie problemów z takimi płytkami i nie wykruszą się po kilku dniach. Pośpiech nie jest wskazany, lepiej odczekać niż śpieszyć się i źle wykonać pracę.

Krawędzie są ważne – dopasuj do nich płytki

Płytki na krawędziach trzeba dociąć. Do tego celu przyda się gilotyna do płytek ceramicznych. Jest to żmudna praca, ale konieczna. Nie można zostawić krzywych płytek na krawędziach. Koniecznie trzeba zadbać o solidność oraz jakość wykonania takich płytek. Jest to rzecz naprawdę ważna. Poradników na stronach marketów budowlanych jest wiele, można zamówić fachowca w razie problemów.

Trwałe i efektowne płytki podłogowe

Płytki na podłodze to ładna ozdoba – eleganckie, trwałe, na wiele lat. Gładkie lub wzorzyste płytki prezentują się naprawdę bajecznie. Mają jakość, są solidne i dodają urody niejednemu pokojowi. Warto wybrać płytki zamiast paneli czy wykładzin dywanowych. Niejedna osoba doceni takie płytki i zechce z nich korzystać jak najczęściej. Bez tego nie ma mowy o zadowoleniu z takiego rozwiązania.

Dodaj komentarz