Jak urządzić dom loftowy?

Jak urządzić dom loftowy?

Od kiedy domy o powierzchni do 35 metrów kwadratowych można stawiać na zgłoszenie, coraz większą popularność zdobywają tak zwane domy loftowe. Jak urządzić taki dom?

Czym jest dom loftowy?

Lokale loftowe, niezależnie od tego czy są to domy czy mieszkania, mają swój specyficzny styl. Zazwyczaj na ich wygląd składa się połączenie szkła, metalu i drewna, co nadaje im nowoczesny, industrialny wygląd. Duże okna, niejednokrotnie zajmujące niemal całą powierzchnię ściany, zapewniają masę światła w pomieszczeniach, a otwarte pomieszczenia prezentują się dobrze w wielu różnych wystrojach.

Choć pierwsza myśl jaka przychodzi, kiedy myślimy o domach loftowych to prawdopodobnie styl industrialny, to tak naprawdę tego typu budynki urządzić można różnie.

Styl skandynawski

Domy loftowe budowane są z naturalnych elementów – szkło, drewno, metal. Dzięki temu bardzo dobrze odnajdują się w nich elementy znane ze stylów skandynawskich. Rządzi tu prostota, jasne meble i surowe materiały. Zabudowę kuchenną możemy w takim wypadku wybielić, jako stołu użyć kompozycji z metalu i szkła. Jeśli chodzi o zasłony, poduszki, narzuty – doskonale sprawdzą się tu len i bawełna. Warto postawić na tkaniny surowe, a nie barwione. Jeśli zdecydujemy się na kolor, niech będzie naturalny – dobrze sprawdzi się tu brąz, błękit, zieleń.

Styl minimalistyczny

Niewielki dom loftowy to świetne pole do popisu dla stylu minimalistycznego. Polega on na maksymalnym ograniczeniu zbędnych mebli i przedmiotów. Stawiamy w nim więc na proste meble o nowoczesnym obrysie i nieprzesadzonej gamie kolorystycznej. W szafkach trzymamy tylko to, czego faktycznie używamy, rezygnujemy także z niepraktycznych ozdób i sprzętów.

Styl ten jest tak praktyczny i modny, że z chęcią stosują go ludzie sukcesu. Tak urządzone wnętrze oszczędza nieprawdopodobne zasoby czasu i pieniędzy, nie mówiąc już nawet o pozytywnym wpływie na środowisko naturalne. Mniej nabywanych przedmiotów – to w dłuższej perspektywie mniej śmieci zalegających dziesiątkami lat na wysypiskach śmieci.

Styl industrialny

Styl zwany industrialnym jest wręcz stworzony dla domów loftowych. Ma on za zadanie imitować wystrój pomieszczeń magazynowych i przemysłowych. Surowe drewno i metal malowany na czarno to jedne ze sztandarowych elementów takich wystrojów. Tak urządzone wnętrza doskonale komponują się z nowoczesną zabudową domów loftowych. Nie musimy martwić się, że tego typu wnętrza będą nieprzytulne czy chłodne w odbiorze. Wystarczy kilka źródeł ciepłego światła i mękkich poduszek, by poczuć się we wnętrzu industrialnym jak w domu.

Dodaj komentarz