Jak urządzić nowoczesną kuchnię – inspiracje

Jak urządzić nowoczesną kuchnię – inspiracje

Czeka Cię remont kuchni i zastanawiasz się jak urządzić ją w nowoczesny sposób? To wcale nie takie trudne jednak wcześniej musisz się do tego odpowiednio przygotować. Wraz z https://budownictwo-polskie.pl/ przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji na to, jak urządzić to pomieszczenie. Zobacz i wybierz pomysły, które sprawdzą się w Twoich czterech kątach.

Otwarta kuchnia – czy to dobry pomysł?

Coraz częściej na zdjęciach aranżacji mieszkań możemy dostrzec kuchnię, która jest otwarta na salon lub jadalnię. Takie rozwiązanie sprawia, że przestrzeń wydaje się większa i jaśniejsza. Właśnie z tego względu wiele osób decyduje się na wyburzenie ścian, które dzielą salon z kuchnią. Musisz jednak pamiętać, że taka otwarta przestrzeń jest bardziej wymagająca w aranżacji niż pomieszczenia zamknięte. Decydując się na otwartą kuchnię, musisz trzymać się jednego stylu nie tylko w niej, ale także w salonie i jadalni, z którą sąsiaduje. Warto też wspomnieć, że taka kuchnia będzie bardziej wymagająca, jeśli chodzi o sprzątanie – w końcu cały czas będzie ją widać.

Jak zaaranżować ściany w kuchni?

Jednym z najczęstszych dylematów dotyczących urządzania kuchni jest to, co powinno znaleźć się na jej ścianach. W końcu jest to pomieszczenie, w którym łatwo jest o poplamienie tej powierzchni. Dobrym rozwiązaniem będzie połączenie farby odpornej na ścieranie z tapetą. Tapeta w kuchni może ożywić wnętrze oraz zabezpieczyć ściany przed trudnymi do pozbycia się plamami. Najlepiej jest ją kłaść w miejscach, w których ściany są najbardziej narażone na kontakt z tłuszczem i kawałkami jedzenia. Kolejnym rozwiązaniem są dekoracyjne kafelki, które najlepiej jest położyć w okolicach zlewu i kuchenki. Możesz ze sobą łączyć różne materiały, dzięki czemu ściany w kuchni nie będą wydawać się nudne.

Meble kuchenne

Meble w kuchni to jedna z najważniejszych rzeczy w tym pomieszczeniu. Powinny być one pojemne, a także funkcjonalne, ponieważ to właśnie w nich będziemy przechowywać wszystkie kuchenne rzeczy oraz jedzenie. Najlepszym rozwiązaniem są meble na wymiar, które idealnie dopasowują się do pomieszczenia. Jeśli jednak nie masz aż tyle pieniędzy, to możesz wybierać spośród gotowych kompletów, które można kupić w praktycznie każdym sklepie meblowym. Na etapie projektowania wnętrza powinieneś się też zastanowić czy sprzęty AGD będą zabudowane, czy też nie. Naszym zdaniem zabudowanie sprzętów to bardzo dobry pomysł, ponieważ sprawia to, że kuchnia wydaje się bardziej uporządkowana i jednolita.

Dodaj komentarz