Szafy przesuwne na wymiar – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Szafy przesuwne na wymiar – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Szafy przesuwne na wymiar to alternatywa dla niewielkich, współczesnych wnętrz. Mebel uznawany jest za praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie z przemyślanym miejscem na ubrania i inne rzeczy osobiste. Dodatkowa możliwość otwarcia szafy przez przesunięcie drzwi to atut, który sprawdza się w szczególności w ciasnych i niewielkich pomieszczeniach.

Szafy przesuwne na wymiar – tak czy nie?

Szafa to jeden z ważniejszych mebli w domu, czy mieszkaniu. To właśnie w niej wieszamy ubrania, chowamy buty, czy inne rzeczy osobiste. Mebel pomaga zachować porządek w domu, a przy tym ochronić ubrania przed zniszczeniem czy wygnieceniem.

Jeżeli chodzi o wybór odpowiedniej szafy, to możemy kupić ją jako oddzielny mebel lub zdecydować się na montaż przesuwnej szafy kupionej na wymiar. Pierwsza opcja nie sprawdzi się jednak wszędzie – zwłaszcza gdy mieszkamy w niewielkim i ciasnym mieszkaniu. Druga opcja wydaje się korzystniejszą, ponieważ daje  możliwość dostosowania szafy pod indywidualne potrzeby metrażowe. Nic więc dziwnego, że zamówiona na wymiar szafa przesuwna cieszy się szczególną popularnością. Rozwiązanie sprawdzi szczególnie w ciasnej sypialni w bloku, lub wąskim korytarzu, gdzie każdy dobrze zagospodarowany centymetr ma znaczenie.

Szafy przesuwne na wymiar sprawdzą się także w domu, gdzie zależy nam na funkcjonalności oraz wygodzie użytkowania. Brak otwieranych drzwiczek i ozdobne lustro to dla wielu osób atut i wyznacznik współczesnej aranżacji wnętrz.

Szafy przesuwne na wymiar – z lustrem, czy bez?

Kupujący szafy przesuwne dość często stają przed dylematem związanym z dodatkową ozdobnością mebla w formie lustra. Z jednej strony szafa wzbogacona o lustro podnosi estetykę wnętrza, a przy tym nieco je rozjaśnia poprzez odbicie wpadającego światła słonecznego. Rozwiązanie jest szczególnie praktyczne w ciemnym i wąskim korytarzu, które przy zastosowaniu odpowiednio dużego lustra optycznie powiększy pomieszczenie.

Z drugiej strony lustro na szafie nie każdemu przypadnie do gustu. Zwłaszcza jeżeli w domu są małe dzieci, które często brudzą paluszkami jego taflę, albo zwierzęta, które zostawiają na nim ślady po swoim nosie. Jeśli więc cenisz sobie porządek i idealnie czyste lustro to lepszym pomysłem będzie zakup szafy bez lustra. Ewentualnie możesz zdecydować się na lustro tylko na części szafy. Szafy przesuwne Vikk dostępne na vikk-meble.pl to ciekawe modele, które mają lustro tylko na części drzwi od szafy.

Zalety szafy przesuwnej – podsumowanie

Szafy przesuwne – w szczególności wykonywane na wymiar – to idealne rozwiązanie dla ciasnych i wąskich pomieszczeń. Największą zaletą mebla są drzwi, których nie trzeba otwierać na oścież i które nie otwierają się samoczynnie na skutek wyrobionych zawiasów. Wystarczy wygodnie przesunąć ruchome drzwi w prawo lub lewo, aby bez problemu dostać się do szafy i jednocześnie nie ograniczać miejsca w pomieszczeniu. Dzięki temu szafa może stać blisko innych mebli, a nawet drzwi.

Zaletą szaf przesuwnych jest również ogromna dostępność modeli, materiałów wykonania drzwi oraz ich kolorów. Z tego powodu mebel łatwiej jest dopasować do stylu wnętrza. Z kolei możliwość dopasowani ilości miejsca i liczby półek w środku to większa pojemność szafy, w której bez trudu pomieścisz wszystkie rzeczy. 

Dodaj komentarz