Co warto wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym?

Co warto wiedzieć o kredycie konsolidacyjnym?

Kredyt konsolidacyjny to produkt bankowy, który w ostatnich latach zyskał bardzo dużą popularność. Polacy coraz chętniej korzystają z ofert banków i nasza wiedza w tym zakresie staje się coraz większa. Jeśli zainteresowała Cię możliwość skonsolidowania swoich zadłużeń, to warto, żebyś wiedział kilka podstawowych informacji o tym produkcie bankowym.

Jak działa kredyt konsolidacyjny?

Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/ możesz połączyć kilka różnych zobowiązań w jeden nowy kredyt. W ten sposób możesz połączyć ze sobą m.in. kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne, a nawet zadłużenia na karcie kredytowej. Za środki finansowe pozyskane w taki sposób możesz spłacić wszystkie swoje zobowiązania i do spłaty zostanie Ci tylko jedna rata nowego kredytu. To bardzo duże odciążenie dla domowego budżetu. Nie będziesz też musiał pamiętać o spłacie kilku kredytów, które często mają różne terminy spłaty. Jeśli do tej pory stanowiło to dla Ciebie problem, to konsolidacja jest jego rozwiązaniem.

Jak można uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny można już znaleźć w większości banków. Dzięki temu, że stał się on tak popularny, coraz więcej instytucji finansowych wprowadza go na stałe do swojej oferty. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową banku i sprawdzisz, czy oferuje on konsolidacje. Pomocne okażą się też internetowe rankingi oraz porównywarki kredytowe. Można tam znaleźć najatrakcyjniejsze oferty, na które warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Procedura udzielania takiego zobowiązania nie różni się za bardzo od udzielania innych kredytów. W wielu bankach masz możliwość złożenia wniosku online, co przyśpiesza całą procedurę. Prócz dokumentu tożsamości i zaświadczenia o dochodach niezbędna będą też dokumenty, które dotyczą Twoich aktualnych zobowiązań. Będą to umowy kredytowe czy też dowody dotychczasowych spłat np. potwierdzenia przelewów.

Kto może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Ten produkt skierowany jest przede wszystkim do osób, które mają problem ze spłatą kilku swoich zobowiązań jednocześnie. Aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, niezbędna jest dobra zdolność oraz historia kredytowa. Opóźnienia w spłacie rat i negatywna ocena punktowa w BIK mogą sprawić, że Twój wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie. Z tego względu na konsolidacje warto zdecydować się jak najszybciej. Najlepiej, gdy nie dopuściłeś jeszcze do opóźnień w spłacie, ale czujesz, że spłata kilku kredytów stanowi dla Ciebie problem.

Dodaj komentarz