Czy pożyczki pod zastaw nieruchomości są bezpieczne?

Czy pożyczki pod zastaw nieruchomości są bezpieczne?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to zobowiązania firmowe, których nie należy mylić ze zwykłymi pożyczkami czy kredytami hipotecznymi. W przypadku pożyczek pod zastaw co prawda przedmiotem zabezpieczenia spłaty zobowiązania również jest nieruchomość, ale ich celem nie jest jej zakup czy remont.

Pozyskane środki można przeznaczyć na dowolny cel, na przykład na pokrycie wszelkiej maści bieżących wydatków firmy, takich jak opłacenie podatków i składek, uregulowanie wynagrodzeń pracowniczych czy zakup towaru. Dodatkowo, pożyczki pod zastaw nieruchomości charakteryzują się wysoką maksymalną kwotą. W związku z tym może pojawić się pytanie: czy są one bezpieczne?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości najlepiej brać z ekspertem

Nic dziwnego, że pojawiają się pytania o bezpieczeństwo pożyczek pod zastaw nieruchomości, biorąc pod uwagę, że mają one tak duże zabezpieczenie. Nikt w końcu nie chciałby ryzykować straceniem swojego domu, mieszkania, biura, magazynu czy obiektu usługowego z powodu jakichkolwiek nieprawidłowości.

Nie ma jednak powodu do obaw. Jeśli szukasz bezpiecznej pożyczki pod zastaw nieruchomości, wystarczy, że zwrócisz się do renomowanego eksperta, który specjalizuje się właśnie w tych produktach finansowych. Dzięki temu nie będzie potrzeby samodzielnego przeglądania ofert poszczególnych pożyczkodawców i zniknie ryzyko przypadkowego skorzystania z niewłaściwej propozycji.

Należy podkreślić, że pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w pełni zgodna z prawem i spłaca się ją w ten sam sposób, jak zwykłą pożyczkę. Jest więc bardzo prawdopodobne, że już w czasie spłaty w ogóle nie odczujemy w praktyce tego, że jest ona zabezpieczona zastawem nieruchomości.

Jednocześnie przy jej zaciąganiu skorzystamy ze wszystkich benefitów związanych z wykorzystaniem tak pewnego zabezpieczenia, a więc między innymi z wysokiej maksymalnej kwoty zobowiązania.

Minimum formalności i pełne bezpieczeństwo

Również ze względu na dużą wagę tej formy zabezpieczenia, pożyczka pod zastaw nieruchomości charakteryzuje się relatywnie niewielką ilością formalności. Nie trzeba obawiać się weryfikacji zdolności kredytowej, a także historii kredytowej w różnych rejestrach (m.in. BIK-u).

Co również bardzo istotne, dokładne parametry tego typu pożyczki są zawsze ustalane indywidualnie. Dzięki temu pożyczkobiorca może dopasować je do swoich możliwości finansowych i mieć pewność, że będzie w stanie spłacić zobowiązanie w terminie. Między innymi możliwa jest wypłata środków w transzach bądź w ramach jednorazowej płatności.

Dodaj komentarz