Elegancka roleta uszyta na miarę potrzeb? To muszą być rolety rzymskie!

Elegancka roleta uszyta na miarę potrzeb? To muszą być rolety rzymskie!

Rolety rzymskie to praktyczne i funkcjonalne osłony okienne, które coraz częściej goszczą w domach i mieszkaniach. Popularność osłon wynika m.in. z możliwości zakupu na wymiar oraz dostępnej różnorodności, które możesz porównać i sprawdzić m.in. na https://e-rzymskie.pl/kategoria/rolety-rzymskie/. Rolety sprawdzają się szczególnie w eleganckich wnętrzach, które potrzebują niebanalnej dekoracji, która podniesie walory estetyczne danego pomieszczenia.

Co jeszcze warto wiedzieć o roletach rzymskich? W jakich wnętrzach sprawdzają się najlepiej? Czym różnią się od zwykłych rolet? I co oznacza, że są one “szyte na miarę Twoich potrzeb”? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej. Zapraszamy!

Tradycyjna roleta vs. roleta rzymska

Jaka jest różnica pomiędzy roletą rzymską a zwykłą? Przede wszystkim jest to wygląd, który wpływa na komfort używania zasłony. Zwykła roleta ma prosty materiał, który podnosimy w górę i dół najczęściej za pomocą łańcuszka koralikowego. Natomiast jej modny w ostatnim, czasie odpowiednik, czyli roleta rzymska, to bardziej stylowa osłona, której materiał układa się w efektowne kaskady ozdobnych fałd, które łączą w sobie elegancję firan i praktyczność zasłon.

Mówi się, że roleta rzymska to osłona szyta na miarę naszych potrzeb. I coś w musi być, skoro decydując się na jej zakup, możemy zadecydować nie tylko o jej rozmiarze, czy kolorze, ale także o innych parametrach. Konfigurować możemy m.in.:

  • rodzaj użytej tkaniny;
  • stopień przezroczystości;
  • model szycia rolety;
  • sposób montażu.

Dzięki możliwości wyboru możemy idealnie dopasować roletę do niewymiarowego okna, a także stylu danego wnętrza. Możliwość konfiguracji osłony to zatem bardzo wygodna opcja dla osób ceniących sobie starannie dobrane dodatki w domu lub mieszkaniu.

Gdzie roleta rzymska sprawdzi się najlepiej?

Wydawać by się mogło, że elegancka roleta rzymska to dodatek przeznaczony do szykownego salonu. Oczywiście jak najbardziej osłona sprawdzi się w tym pomieszczeniu. Warto jednak pamiętać o tym, że ze względu na możliwość konfiguracji rolety rzymskie stanowią doskonałe dopełnienie także innych pomieszczeń. Z powodzeniem sprawdzają się w sypialni, pokoju gościnny, biurze, kuchni, a nawet eleganckiej łazience.

Szeroki wybór parametrów i konfiguracji rolety rzymskiej sprawia, że osłona sprawdzi się w pomieszczeniu urządzonym niemal w każdym stylu. Stanowi najczęstszy dodatek do aranżacji boho, skandynawskiej, rustykalnej, klasycznej, industrialnej, glamour, nowoczesnej i wielu innych. Osłona może stanowić najważniejszy element minimalistycznie urządzonego wnętrza, jak i również dopełnienie w bogato dekorowanych pomieszczeniach.

Montaż rolety rzymskiej

Rolety rzymskie można zamontować na kilka sposobów. Tym uznawanym za łatwy i praktyczny jest bezinwazyjny montaż do ramy okna. Natomiast montaż do ściany czy sufitu jest nieco bardziej skomplikowany i wymaga użycia wiertarki oraz kołków. 

Aby montaż rolety rzymskiej przebiegał bez niepotrzebnych komplikacji i nerwów, należy odpowiednio zmierzyć roletę, tak aby została idealnie dopasowana do wielkości okna, a także wybranego sposobu montażu. W trakcie wieszania rolety nie musisz martwić się o niezbędne elementy, ponieważ zostają załączone do rolety. Jedyne co musisz przygotować to wiertarka oraz śrubokręt.

Dodaj komentarz