Chcesz zaciągnąć pożyczkę? Najpierw zapoznaj się z recenzjami

Chcesz zaciągnąć pożyczkę? Najpierw zapoznaj się z recenzjami

Wydatki mają to do siebie, że zazwyczaj są wysokie i niespodziewane. Oczywiście każdy ma jakieś stałe zobowiązanie, płaci rachunki, raty kredytu czy opłaca abonament. Wszystkim znane są jednak sytuacje, w których konieczność kupna czegoś drogiego wyprzedza możliwości finansowe. Czasem jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest pożyczanie pieniędzy. Pożyczki są jednak zazwyczaj wysoko oprocentowane, a nie zawsze mamy możliwości, by skorzystać z pomocy bliskich. To, że potrzebujesz pieniędzy już wiemy – następne pytanie, które się zatem nasuwa to – skąd te pieniądze weźmiesz?

Uważaj! 

Jak często widzisz w internecie reklamy pożyczek i kredytów? Często namawiają do pożyczania pieniędzy na niekorzystnych warunkach, przez co czasem musisz spłacić dwa razy więcej niż pożyczasz. Uważaj na wszystkie “drobne druczki” i czytaj każdy dokument, który podpisujesz. Nie zapominaj, że dokumenty składane przez internet także narzucają na Ciebie konieczność spłaty – zanim podejmiesz decyzję o pożyczeniu jakichkolwiek pieniędzy, zapoznaj się z ofertą i przeczytaj dokładnie umowę.
Firmy pożyczkowe, banki i instytucje, które mogą pożyczyć Ci potrzebną kwotę są w większości firmami legalnymi – nie oznacza to jednak, że nie mogą podsunąć Ci pod nos dokumentów, których wcale podpisać nie chcesz.

Pożyczka za 0 złotych? 

Na rynku jest bardzo dużo ofert darmowych pożyczek – to sposób na pozyskanie nowych klientów – pożyczasz tyle, ile oddajesz. To zazwyczaj chwilówki, których okres spłaty wynosi 30. Jeżeli masz pewność, że za miesiąc będziesz w stanie oddać te pieniądze – skorzystaj z takiego wyjścia. Nie zapomnij jednak upewnić się najpierw, że dobrze rozumiesz dokumenty które popisujesz i że są w nich jasno określone warunki, na które się zgadzasz.

Jeżeli jednak potrzebujesz większej kwoty, której nie będziesz w stanie spłacić za miesiąc i zapomnieć o problemie, zapoznaj się lepiej z ofertami banków. Są one bezpieczniejsze, niż prywatne firmy pożyczające pieniądze na dłuższy czas i w większości mają znacznie mniejsze oprocentowanie. Pożyczanie pieniędzy i pożyczki, tak samo jak inwestycje w kryptowaluty czy bitcoin kurs, powinny być przemyślane i podjęte w pełni świadomie.

Oprocentowanie to słowo  kluczowe zawsze, gdy pożyczasz pieniądze. To, która oferta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza, możesz sprawdzić właśnie poprzez policzenie odsetek, które przyjdzie Ci za taką pożyczkę zapłacić. Pamiętaj, że nie zawsze niska rata świadczy o korzyściach płynących z oferty – czasami jest odwrotnie. Spróbuj także zdecydować się na możliwie jak najmniejszą liczbę rat – choć oczywiście wiąże się to z większymi wydatkami co miesiąc – daje Ci możliwość jak najszybciej spłacić zobowiązanie.

Dodaj komentarz