Kredyty hipoteczne. Jak wybrać najlepszą ofertę takiego zobowiązania?

Kredyty hipoteczne. Jak wybrać najlepszą ofertę takiego zobowiązania?

Kredyty hipoteczne stanowią jeden z najczęściej wybieranych produktów  bankowych. I nic w tym dziwnego, skoro taka pożyczka umożliwia pozyskanie niezbędnych środków na zakup wymarzonej nieruchomości. Bez kredytu hipotecznego próba samodzielnego zaoszczędzenia kilkuset tysięcy złotych byłaby dla wielu osób niemożliwa. Poza tym zajęłaby zbyt wiele cennego czasu, który jest ważny w przypadku posiadania dzieci i planowania kolejnego potomstwa.

Obserwuj i zadziałaj w odpowiednim momencie

Kredyty hipoteczne są dostępne w każdym banku. Ich różnorodność sprawia, że możemy przebierać do woli w dostępnych ofertach długoterminowego zobowiązania. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzje i wybierzesz pierwszą, lepszą ofertę kredytu hipotecznego, warto jest nieco bliżej przyjrzeć się sektorowi bankowości. Kilkumiesięczna obserwacja poszczególnych parametrów dostępnych kredytów hipotecznych pozwoli Ci podjąć dobrą decyzję. Aby jednak nie tracić zbyt dużej ilości czasu na samodzielne porównywanie poszczególnych ofert, warto jest korzystać z rankingów kredytów hipotecznych.

Poszczególne kredyty hipoteczne uwzględnione w aktualnym rankingu pozwolą Ci na bieżąco śledzić wszelkie zmiany dotyczące takiego zobowiązania. Długoterminowa obserwacja poszczególnych parametrów w jednym, łatwo dostępnym i przejrzystym miejscu, umożliwi Ci wypatrzenie najlepszego momentu na zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Które parametry kredytu hipotecznego są najważniejsze?

Świadome śledzenie zmian na rynku bankowości zaowocuje wybraniem najlepszego momentu na zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Podczas szukania najlepszej oferty kredytu warto zawrócić uwagę na kilka kwestii, które są zazwyczaj uwzględniane w rankingu kredytów hipotecznych. Wbrew pozorom to właśnie one powiedzą Ci najwięcej o danej ofercie kredytu. Jakie zatem są to kryteria?

  • RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to koszt kredytu, który stanowi całkowitą kwotę tego zobowiązania w stosunku rocznym;
  • Oprocentowanie – koszt odsetek kredytu w skali roku, który może być stały albo zmienny. Koszt ten jest doliczany w odpowiednich proporcjach do comiesięcznych rat kredytowych;
  • Prowizja – opłata, którą wnosisz w związku z uruchomieniem kredytu. Prowizja jest określana jako procent od sumy zaciągniętego zobowiązania;
  • Kwota kredytu – maksymalna kwota, którą możesz uzyskać od danego banku;
  • Okres kredytowania – w zależności od Twoich potrzeb może być on krótszy (wtedy raty kredytu są wyższe), albo dłuższy dzięki temu raty stają się niższe.

Dodaj komentarz