Łyżka z mieszalnikiem do przygotowywania betonu

Łyżka z mieszalnikiem do przygotowywania betonu

Możliwość samodzielnego przygotowywania odpowiednich ilości na placu budowy, jest dla wielu firm bardzo istotna. Często w tym zakresie wykorzystywane są tradycyjne betoniarki. Niestety obłożone są one tą wadą, iż w przypadku konieczności przygotowania większej ilości betonu, jest to proces znacznie rozciągnięty w czasie. Dlatego też, o wiele lepszym rozwiązaniem może się tutaj okazać łyżka z mieszalnikiem, montowana bezpośrednio na ładowarce kołowej. Tego typu wyposażenie dodatkowe do ładowarki okazuje się być bardzo pożyteczną inwestycją w wielu firmach. Koszt zakupu nie jest zbyt wysoki, a korzyści płynące z posiadania łyżki z mieszalnikiem są wręcz ogromne.

Jakie korzyści niesie za sobą łyżka z mieszalnikiem?

Przede wszystkim jest to narzędzie, dzięki któremu można przygotowywać beton bezpośrednio na placu budowy. W zależności od modelu posiadanej ładowarki, jej masy i gabarytów, można będzie stosować różne łyżki. Ważne jest tutaj to, iż nawet najmniejsza łyżka z mieszalnikiem pozwala na przygotowanie nawet 200 litrów betonu jednorazowo. Większe modele, będą mogły przygotować nawet do 1000 litrów. Poza tym, własna łyżka z mieszalnikiem będzie zapewniać nam następujące korzyści:

• Możliwość samodzielnego przygotowywania betonu w dużych ilościach, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem na placu budowy.

• Łyżka z mieszalnikiem w dalszym ciągu nadaje się do prac związanych z załadunkiem sypkich materiałów budowlanych

• Brak zewnętrznego zasilania – wewnętrzny mieszalnik łyżki, napędza układ hydrauliczny z ładowarki.

• Beton na placu budowy zawsze na czas, w odpowiedniej ilość.

• Przygotowywanie betonu w dowolnej konsystencji – w zależności od potrzeb beton suchy, mokry i półsuchy

• Możliwość rozdysponowania przygotowanego betonu na rozległym placu budowy – już w trakcie mieszania betonu ładowarka może podjeżdżać na miejsce zapotrzebowania na beton.
Mamy więc do czynienia z bardzo dobrym narzędziem dodatkowym, które możemy zakupić do posiadanych przez nas ładowarek kołowych, czy też mini ładowarek.

Jak dobrać łyżkę mieszalnikową do posiadanej ładowarki?

Bardzo ważną kwestią w tym przypadku jest to, iż do każdego modelu ładowarki należy dobrać odpowiednią łyżkę. Musimy zdać sobie sprawę z tego, iż każda łyżka mieszalnikowa będzie charakteryzować się innymi wymaganiami. Wobec tego też, dobieramy łyżkę względem ładowarki i jej parametrów. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup łyżki na rynku pierwotnym. W takich okolicznościach wybieramy się do autoryzowanego dostawcy, który precyzyjnie dobierze łyżkę do naszej maszyny. Ma to także inne zalety. Zyskujemy gwarancję na łyżkę, dzięki czemu jakiekolwiek usterki w większości przypadków będą usuwane na koszt producenta. Wraz z łyżką mieszalnikową, dostaniemy także płytę adaptacyjną do montażu łyżki na konkretnym modelu ładowarki. Jest to bardzo korzystne, bowiem posiadając dwie lub więcej ładowarek o podobnej masie i parametrach, możemy do nich po prostu dokupić dodatkowe płyty adaptacyjne. Dzięki temu zaś, do każdej z nich będziemy mogli podpiąć łyżkę z mieszalnikiem. Jednym słowem łyżka z mieszalnikiem to bardzo dobra inwestycja dla wielu firm budowlanych. Szczególnie zaś dla tych, które regularnie wykorzystują beton na placu budowy.

Dodaj komentarz