Meble sklepowe – jak wybrać odpowiednie wyposażenie sklepu?

Meble sklepowe – jak wybrać odpowiednie wyposażenie sklepu?

Właściwie dobrane meble sklepowe mogą ułatwiać odszukanie potrzebnych produktów i wpływać na podjęcie decyzji o zakupie danego towaru. Wyposażenie lokalu powinno być dostosowane do charakteru jego działalności. Jak dobrać meble pomagające eksponować asortyment i tworzące komfortowe warunki do zakupów?

Rodzaj mebli a charakter sklepu – jakie wyposażenie będzie potrzebne?

Typ wyposażenia sklepu zależy od profilu jego działalności i rodzaju oferowanych produktów. Inne meble sklepowe pasują do butików, a jeszcze inne do supermarketów. Niezależnie jednak od charakteru sklepu, znajdujące się w nim wyposażenie powinno odpowiednio eksponować sprzedawany towar. Produkty muszą być dobrze widoczne, łatwe do obejrzenia, wzięcia do ręki czy przymierzenia.

Lokal można wyposażyć w meble sklepowe systemowe albo wykonane na zamówienie. Na pierwsze z rozwiązań decydują się zwykle sieci handlowe. Nieduże lokale, autorskie butiki czy inne sklepy pragnące wyróżnić się oryginalnym designem preferują meble wykonane na zamówienie.

Najbardziej uniwersalnym wyborem w zakresie wyposażenia punktu stacjonarnej sprzedaży są regały przyścienne i gondole. Takie rozwiązania sprawdzają się w księgarniach, drogeriach, sklepach zoologicznych, papierniczych, z elektroniką, zabawkami, wyposażeniem wnętrz czy aptekach. Do sklepów spożywczych polecane są z kolei regały spożywcze, chłodnicze oraz kosze do zakupów impulsywnych.

Meble w systemie rurkowo-kulowym i kosze znakomicie nadają się do lokali sprzedających ubrania. W sklepach odzieżowych sprawdzają się także półki i stoły ekspozycyjne do prezentowania obuwia i akcesoriów. Dobrym rozwiązaniem do lokali oferujących luksusowe wyroby takie jak biżuteria okażą się natomiast szklane, podświetlane gabloty i lady.

Czym się kierować, wybierając meble sklepowe?

Wyposażenie sklepu powinno być wykonane z solidnych materiałów odpornych na uszkodzenia i obciążenia. Meble sklepowe musi cechować stabilność i łatwość w utrzymaniu w czystości. Warto zwracać uwagę również na takie kwestie jak możliwość bezproblemowego przesuwania sprzętów w razie reorganizacji ekspozycji, dopasowanie wielkości mebli do metrażu urządzanej powierzchni oraz estetyka wyposażenia lokalu. Wszystkie meble sklepowe powinny być utrzymane w tym samym stylu. Warto, by ich wygląd współgrał z charakterem lokalu.

Meble sklepowe muszą być dostosowane do asortymentu sklepu i bezproblemowe w użytkowaniu. Właściwie dobrane wyposażenie lokalu będzie jego wizytówką, zachęcając do wizyty i współtworząc przyjemną atmosferę w trakcie zakupów.

Szukasz eleganckich i trwałych mebli sklepowych?

Chcesz znaleźć jednocześnie praktyczne i unikalne meble sklepowe? Sięgnij po usługi firmy Vonart – specjalistów od aranżacji przestrzeni komercyjnych. Warto podkreślić, że marka zajmuje się każdym zamówieniem w sposób całościowy – od stworzenia oryginalnego projektu przez produkcję wyposażenia na precyzyjnym montażu kończąc. Wejdź na stronę firmy i zapoznaj się z dotychczasowymi realizacjami.

 

Źródło: Meble Sklepowe – Producent Wyposażenia Sklepów | Vonart.com.pl

1 Comment

Dodaj komentarz