Od kogo zależy czy zrealizujemy plan budowy na czas?

Od kogo zależy czy zrealizujemy plan budowy na czas?

Zrealizowanie planu budowlanego jest związana z ciągiem realizacji, jakie powinny być sfinalizowane wcześniej. Przede wszystkim ogrom czasu zajmuje załatwienie wszystkich pozwoleń na budowę. Później powinno się pokazać plan, który będzie miał odzwierciedlenie w rzeczywistym świecie. Powinny być przygotowane kosztorysy oraz, w przypadku firm państwowych, wykonane bardzo czasochłonne przetargi zgodnie ze wszelkimi procedurami, jakie dzisiaj obowiązują w polskim prawie. Wobec tego, nader wysoko ceniony w takich przedsiębiorstwach jest profesjonalizm oraz stanowczość w wykonywanych działaniach. Nie ma tutaj czasu ani miejsca na błędy.

Praca na budowie

Nie zważając na biurokrację na samym wierzchołku oraz poważnymi właścicielami błyszczącymi nazwiskami w publikacjach oraz znajdującymi środki pieniężne na tego typu projekty są nadal prości robotnicy. Całkowicie po drugiej stronie aniżeli napomknięci oficjele. Pracują oni w w wielkim trudzie nierzadko za sukces w którym całe pochwały zbiorą ich przełożeni. Robią szereg czynności o jakich pewnie inwestorzy, którzy ich wynajęli nawet nie mają pojęcia. Cięcie betonu, kierowanie żurawiem transportowym, betonowanie bądź układanie kostki brukowej. Wszystkie te zajęcia różnią się od siebie stopniem trudności lecz w sumie są one niezbędne do jak najbardziej perfekcyjnego zrealizowania przygotowanego wcześniej planu na kartce papieru. Każda osoba na budowie ma swoje szczególne obowiązeki i wszyscy pracują dla jednego wspólnego dobra. Z kompletną pewnością szeregowi budowlańcy realizują lwią część pracy. Jednak jak już wspominałem, przystąpienie do budowy musi być poprzedzone ciąg czynności. W tym momencie jako zasłużonych wypada wyszczególnić w szczególności architektów.

Funkcja a odpowiedzialność

Na zakończenie należy zastanowić się czy każdy pracownik dostaje pensję adekwatną w stosunku do czynionej przez nich pracy. Pensje mogą się jawić jako niesprawiedliwe, ponieważ przeciętni dyrektorzy zarabiają ile razy więcej od pracownika fizycznego. Moim zdaniem zależy to od wielkości odpowiedzialności. Normalny pracownik budowlany będzie ponosił odpowiedzialność jedynie przed własnym nadzorcom, natomiast szef będzie podlegać ludziom o wiele „wyżej postawionym”.

Dodaj komentarz