Okiennice drewniane

Okiennice drewniane

Urządzając mieszkanie czy wykańczając dom każdy właściciel lokalu przykłada ogromną wagę do wyglądu okien. Szczególnie w obszernych lokalach okno zajmując ogromną powierzchnię stanowi nie tylko doskonałe źródło naturalnego światła, ale też znaczący element wystroju wnętrza. Dlatego wszystko co wiąże się z wykończeniem okien, sama konstrukcja okna, parapety, firany, zasłony, żaluzje, okiennice czy shuttersy mają ogromny wpływ na aranżację i harmonię w pomieszczeniu.

Okiennice wewnętrzne

Ciekawym zabiegiem, a jednocześnie niezwykle funkcjonalnym jest zastosowanie w mieszkaniu okiennic wewnętrznych, jakim są shuttersy.

Shuttersy to okiennice wewnętrzne wykonane z drewna lub z PCV. Montuje je się wewnątrz dowolnego pomieszczenia, a technologia ich montażu polega na połączeniu ze sobą szeregu lameli układanych poziomo względem okna. Okiennicą można poruszać za pomocą funkcjonalnego “patyka”. Jednocześnie shutters umożliwia sterowanie ilością światła wpadającego do wnętrza pomieszczenia. Ta alternatywa dla tradycyjnych żaluzji czy rolet tworzy niezwykle oryginalne wnętrze nadając mu ciepła i intymności. Drewniane okiennice ocieplają wnętrze i budują zupełnie nowe wrażenie podziałów przestrzeni. Jednocześnie okiennice doskonale uzupełniają aranżację, w których przeważają elementy drewniane, świetnie komponują się z drewnianą podłogą.

Praktyczny wymiar shuttersów

Okiennice drewniane typu shutters są rozwiązaniem niezwykle praktycznym. Przede wszystkim umożliwiają kontrolę nad ilością światła dziennego wpadającego do pomieszczenia. Jednocześnie skutecznie odgradzają wnętrze domu przed nadmiarem promieni słonecznych i tym samym wysokiej temperatury w trakcie upalnego lata.

Okiennice łatwo utrzymać w czystości, wyraźna konstrukcja okiennic ułatwia nawet bardzo dokładną pielęgnację. Okiennice stanowią również skuteczną zaporę przed hałasem z zewnątrz i termoizolację lokalu.

Shuttersy można zamontować w każdym pomieszczeniu, bez względu na wielkość okna czy jego kształt. Gdy w kuchni czy łazience niewskazane jest zastosowanie tradycyjnych rolet z tkaniny, tam z pewnością sprawdzą się okiennice drewniane. Użycie w domu czy mieszkaniu tego typu okiennic stanowi tak intensywny element dekoracyjny, że nie wymaga już zastosowania firan czy zasłonek.

Okiennice drewniane lub z PCV

Okiennice wewnętrzne wykonane z drewna zaakceptują z pewnością miłośnicy naturalnych i klasycznych wnętrz. Dla zwolenników bardziej efektownych aranżacji producenci shuttersów oferują okiennice wykonane z PCV. Co więcej ten element funkcjonalno-dekoracyjny może przybrać dowolny kolor uzupełniając kolorystycznie wnętrze.

Dodaj komentarz