Tabletki do szamba bazie bakterii enzymatycznych

Tabletki do szamba bazie bakterii enzymatycznych

Aby w wiejskim domu lub domu jednorodzinnym mieszkało się wygodnie, należy zadbać o instalację kanalizacyjną stosując tabletki lub proszki do szamba. Najprostszym rozwiązaniem jest zastosowanie biopreparatów. Produkty te są tanie i działają skutecznie. Składają się one z enzymów i bakterii. Szambo lub latryna to znane środowisko życia bakterii, w którym po krótkim czasie zaczynają się one namnażać. Działanie to umożliwia mikroorganizmom aktywny recykling zawartości, minimalizowanie jej objętości poprzez zagęszczanie i eliminowanie nieprzyjemnego zapachu. W rezultacie otrzymujemy wodę i różne substancje bezpieczne dla człowieka.

Jakie są najlepsze tabletki do szamba

Bakterie toaletowe dostępne są w postaci skoncentrowanego płynu lub proszku. Wybór formy determinuje również sposób działania preparatów:

  • Tabletki do szamba zawierają skoncentrowaną mieszaninę bakterii (zwykle takie zawiesiny są używane do czyszczenia dużych objętości);
  • Proszki do szamba składają się z organizmów saprofitycznych, które są skuteczne i szybko utylizują zawartość szamba.

Tabletki do szamb

Najczęściej preparaty pochodzenia biologicznego stosowane są w postaci proszku lub tabletek. Są one dostępne w formie proszku lub tabletek do czyszczenia szamb, wykorzystują odpady pochodzenia organicznego.

Sproszkowana masa powstaje w wyniku hodowli specjalnych mikroorganizmów, a następnie jest suszona w specjalnych warunkach z dodatkiem substancji odżywczych. Kiedy docierają do zbiornika z osadem, przetwarzają jego zawartość na powietrze, dwutlenek węgla i osad. Bakterie z latryn wykazują maksymalne działanie w temperaturze od +4ºC do +30ºC przy stałym dopływie tlenu.

 Biopreparaty do czyszczenia rur

Oprócz szamb i zbiorników na ścieki, biopreparaty są również stosowane do czyszczenia rur. Aby uniknąć konieczności korzystania z pomocy hydraulika, ważne jest, aby w porę podjąć działania zapobiegawcze. Preparat do czyszczenia rur jest skutecznym środkiem, który stosuje się do odpływów, syfonów, zlewów kuchennych, wanien i umywalek. Po dostaniu się do rur substancja czynna eliminuje nieprzyjemne zapachy, zwiększa tempo rozkładu odpadów i utrzymuje system kanalizacyjny w dobrym stanie. Aktywne enzymy szybko rozpuszczają resztki jedzenia, włosy i różne tłuste osady. Produkty te mogą być stosowane na wszystkich rodzajach rur, w tym z tworzyw sztucznych.

 Jak wybrać firmę czyszczącą szamba i zbiorniki na szambo?

Przed przejściem do wyboru różnych produktów, należy mieć świadomość, że różnica w cenie między nimi jest niewielka. Biopreparaty do szamb produkcji krajowej wykazują nie mniejszą skuteczność niż zagraniczne. Każdy środek przeznaczony jest na określony czas działania, który jest podany na opakowaniu. Płynne koncentraty są wygodne w użyciu przy dużych ilościach, ponieważ roztwór jest szybszy i bardziej równomiernie rozprowadzany w dużych dołach.

Dodaj komentarz