Wykończenie mieszkania: cenniki, zakres prac i wskazówki

Wykończenie mieszkania: cenniki, zakres prac i wskazówki

Wykończenie mieszkania i przygotowanie go do wprowadzenia się nowych domowników, jest zwykle jedną z tych czynności, która dostarcza nam najwięcej wyzwań. Rzadko udaje się trafić na fachowca, który wykonuje wszystkie elementy wykończeniowe, więc potrzeba ciągłego szukania specjalisty, negocjowania ofert, oczekiwania na robociznę i ustalania cen za usługę, przewija się niemal non stop. Jak się w tym wszystkim zorientować i na co zwracać największą uwagę, żeby remont czy wykończenia od zera poszły naprawdę sprawnie?

Wskazówki: jak znaleźć dobrego fachowca?

Podczas poszukiwania fachowca do wykończenia mieszkania, spisz na kartce wszystkie czynności, na których zrobieniu najbardziej Ci zależy. Z tak przygotowaną listą łatwiej Ci będzie przeglądać oferty nawet na stronach internetowych różnych firm, sprawdzając czy podejmują się one danego zakresu prac, czy nie. Taka szybka selekcja pozwoli Ci od razu odrzucić te przedsiębiorstwa remontowe czy budowlane, które wprawdzie mają dobrą opinię i doświadczenie, ale zwyczajnie nie robią tego, czego realizacji oczekujesz w swoim wnętrzu. Niektóre, znane firmy mają wprost na swoich stronach wymieniony cały zakres świadczeń, w formie bardzo drobiazgowej, dzięki czemu klienci dokładnie wiedzą, jak szeroka jest ich usługa i na co w jej ramach liczyć.

Drugim ważnym punktem jest sprawdzenie tego, jak długo działa dana firma w sektorze wykończeń i remontów. Oczywistym wydaje się, że im dłuższe ma ona doświadczenie, tym więcej w tym czasie wykonała realizacji, a więc i ma się czym pochwalić. Przejrzyjmy portfolio firmy i koniecznie zapoznajmy się ze zdjęciami z jej realizacji. To pomoże nam zobaczyć, jaki jest poziom jakości prac, ale i kreatywności przy niektórych budowlanych wyzwaniach. Ostatnią ważną rzeczą jest sprawdzenie online opinii, jakie poprzedni klienci danej firmie wystawili. Taka opinia, czasem zawarta w kilku zdaniach może dać nam wiele do myślenia!

Cennik pojedynczych usług ustal przed podpisaniem umowy!

Jeśli wstępnie wybraliśmy już ekipę wykończeniową, ustalmy z góry kwotę płatności i formę jej dokonania. Nie wszystkie firmy, tak jak np. https://doskonalewnetrza.pl/cennik-uslug/murowanie-tynkowanie-warszawa/ mają co do złotówki określone cenniki np. na murowanie, tynkowania, wyburzanie ścian, kucie tynków, montaż luksfer, wykonanie wylewek betonowych czy demontaż starych i montaż nowych drzwi, dlatego ceny te trzeba ustalić z góry. Dobrze jest też zadbać o to, by ostateczna cena, jaką zapłacimy wykonawcy znalazła się w zapisie na umowie. To, co ustala się na słowo, nierzadko okazuje się rozmijać z rzeczywistością, więc dbając o własne interesy, należy wszystkie ceny łącznie z zakresem prac w mieszkaniu, zapisać na piśmie. Ta forma umowy będzie nas chronić przed nieprzewidzianymi wydatkami i nie wolno jej lekceważyć. Zadbajmy też o to, by ustalić płatności za wykonane etapy pracy, czyli po zakończeniu konkretnych działań, a nie z góry.

1 Comment

  1. Poszukiwanie speca może być w wielu przypadkach problematyczne, dlatego warto się zastanowić, czego oczekujemy od mieszkania Poznań jest jednym z miast posiadających najbardziej rozwiniętą ofertę, dlatego nie warto się zrażać i można spróbować ją poznać.

Dodaj komentarz