7 sekretów, jak odpowiednio przygotować się do przeprowadzki do innego mieszkania

7 sekretów, jak odpowiednio przygotować się do przeprowadzki do innego mieszkania

Z reguły przeprowadzka kojarzy się z radosnym wydarzeniem. Na przykład, otrzymałeś własne mieszkanie lub przeprowadzasz się do miasta swoich marzeń na resztę życia. Aby nie zepsuć sobie nastroju w tym okresie, weź pod uwagę nasze zalecenia.

Zrób plan

Jeśli nie chcesz chaotycznie miotać się między rozpakowanymi rzeczami i przepełnionymi pudłami, zacznij przygotowania do przeprowadzki od zrobienia planu. Podziel przedmioty na kategorie. Na przykład: “ubrania”, “naczynia”, “pościel” itp. Wprowadź kolorowe etykiety dla każdej kategorii. Zaopatrz się w zestaw flamastrów i oznacz pudełka z przedmiotami odpowiednim kolorem.

Policz przedmioty

Przypisz każdemu pudełku numer sekwencyjny. Równolegle prowadź podsumowanie, napisz listę wszystkich treści. Dzięki kolorowemu oznaczeniu odróżnisz” żółte “pudełka z rzeczami dla dzieci od “niebieskich”, na przykład z naczyniami. A udokumentowana numeracja każdej paczki pomoże w śledzeniu, czy wszystkie Twoje rzeczy dotarły pod nowy adres, czy też coś zginęło po drodze.

Zadbaj o pakowanie

Wszystko, czego będziesz potrzebować do pakowania, to solidne pudła z tektury falistej, folia bąbelkowa i taśma klejąca. Dużo taśmy! Oznacz każde pudełko kartką papieru z listą przedmiotów i owiń taśmą.

Nie przeładowuj pudeł przedmiotami. Generalnie przewoźnicy wymagają, aby waga jednej paczki nie przekraczała 30 kg, ale mimo wszystko zabezpiecz się i nie ładuj pudełka większego niż 20 kg. Oczywiście, jeśli bezpieczeństwo Twoich rzeczy jest dla Ciebie ważne.

Wyszukaj przewoźnika

Nawet jeśli znalezienie wiarygodnego przewoźnika zajmie kilka dni, warto poświecić na to czas. Zrób jedną listę potrzebnych usług i poproś różne firmy o obliczenie ich ceny.

Zbadaj opinie klientów. Lepiej jest to zrobić w sieciach społecznościowych, ponieważ wyspecjalizowane witryny z płatnymi recenzjami nie gwarantują wiarygodności informacji.

Wyjaśnij szczegóły

Upewnij się, że przewoźnik jest w stanie przenieść Twoje rzeczy w jednym lub dwóch podejściach. Jeśli nie ma wystarczającej liczby pojazdów, poszukaj innej firmy.

Dowiedz się również, czy firma jest gotowa załadować i przenieść Twoje rzeczy wcześnie rano lub w weekend. Jeśli nie, przygotuj się na to, że przeprowadzka w ciągu dnia w dni powszednie zajmie więcej czasu ze względu na ruch uliczny i korki.

Zachowaj cenne przedmioty

Trzymaj przy sobie spakowane dokumenty, cenne przedmioty i leki. Również w całym stosie pudełek podaj jedno z napisem “załaduj jako ostatnie — zabierz jako pierwsze”. Są to rzeczy, które będą Ci potrzebne w dniu przeprowadzki do nowego mieszkania.

Przygotuj swoje mieszkanie i meble

Aby uniknąć uszkodzenia drzwi w nowym mieszkaniu i nieporęcznych mebli podczas transportu, owiń je w folię bąbelkową i zabezpiecz opakowanie taśmą klejącą.

Im bardziej pragmatycznie podejdziesz do przygotowań do przeprowadzki, tym mniej kłopotliwy będzie sam proces.

Dodaj komentarz