Guma w płynie – poznaj jej zastosowania 

Guma w płynie – poznaj jej zastosowania 

Wilgoć jest dużym zagrożeniem, zarówno dla konstrukcji budynku, jak i jego mieszkańców. Jest to najczęstsza przyczyna powstawania pleśni oraz grzyba. Warto przy tym wiedzieć, że mikroorganizmy tego typu są poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Z tego względu kluczowa staje się odpowiednia hydroizolacja nieruchomości. Guma w płynie obecnie jest jedną z najczęściej używanych hydroizolacji do zastosowań zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Zobacz, kiedy warto zdecydować się na gumę w płynie. 

Czym jest guma w płynie? 

Folia, lub też inaczej nazywana guma w płynie to profesjonalny środek o szerokim spektrum zastosowania. Najczęściej jednak gumę w płynie wykorzystuje się w ramach hydroizolacji. Preparat produkowany jest na bazie żywic syntetycznych. Co ważne, jest on nietoksyczny i przyjazny środowisku. Gumy w płynie nie zawierają rozpuszczalników, za to są sprzedawane, jako gotowy środek do aplikacji. Oznacza to, że nie musimy ich dodatkowo rozcieńczać. Czym wyróżnia się uszczelniająca folia w płynie? Przede wszystkim dużą przyczepnością i elastycznością. Ponadto aplikacja preparatu jest łatwa i szybka. Dzięki temu możemy znacznie oszczędzić i skrócić czas prac izolacyjnych. 

Pamiętaj jednak, że guma w płynie pełnię właściwości uzyskuje po wyschnięciu. Po odparowaniu wody powstaje cienka, ale skuteczna bezspoinowa warstwa izolacyjna. Grubość warstwy izolacyjnej wykonanej z wykorzystaniem gumy w płynie mieści się w przedziale od 0,5 do 1 mm. Folię w płynie możemy stosować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Preparat najczęściej stosuje się w dwóch warstwach. 

Jakie są rodzaje gum w płynie? 

Wśród gum w płynie możemy wyróżnić kilka rodzajów o zróżnicowanych parametrach. Ze względu na zastosowanie folię dzielimy na: 

  • gumę w płynie do posadzek i ścian w pomieszczeniach użytkowych, które są narażone na wilgoć,
  • gumę w płynie pod ogrzewanie podłogowe,
  • gumę w płynie do stosowania zewnętrznego, jak np. hydroizolacja balkonów i tarasów, na beton;
  • gumę w płynie na dach, 
  • gumę w płynie do izolacji fundamentów,
  • gumę w płynie do hydroizolacji miejsc narażonych na ciągłą styczność z wodą (np. baseny). 

Pamiętaj, że kluczem do odpowiedniej hydroizolacji jest dobór właściwej gumy w płynie. Preparat musi być wybrany zgodnie z jego przeznaczeniem. Informacje na temat możliwości zastosowania zawsze znajdują się na opakowaniu, a także w opisie produktu, który znajdziemy na stronie internetowej sklepu. Warto się więc z nim dokładnie zapoznać. 

Dodaj komentarz