Jak znaleść idealną nieruchomość?

Nieruchomości. Podstawy pojęcia.

Znalezienie idealnej nieruchomości, która będzie generowała comiesięczne zyski i pozwoli na późniejszą sprzedaż z dużym zyskiem, jest możliwe. Jednak tylko pod warunkiem, że poświęcisz temu trochę czasu, energii i zainteresowania. Musisz być na bieżąco z rynkowymi ofertami i skupić się kilku istotnych aspektach, a idealna nieruchomość będzie w zasięgu Twojej ręki.

Zamożni inwestorzy, którzy dorobili się milionów właśnie na nieruchomościach, zawsze działają według kardynalnej zasady: 100-10-3-1. Oznacza to, że przed zakupem tej jednej, idealnej nieruchomości musisz obejrzeć 100 posiadłości, złożyć ofertę na 10, otrzymać akceptację 3 ofert, a w końcu wybrać i kupić tę jedną, najlepszą.

Rozpoczynając swoją przygodę z inwestowaniem pieniędzy w nieruchomości, nie musisz od razu rzucać się na głęboką wodę. Zacznij od niewielkich posiadłości – może to być garaż w atrakcyjnej lokalizacji, niewielkie mieszkanie blisko centrum i Uniwersytetu, małych domek jednorodzinny lub bliźniak w segmencie. W swoją pierwszą transakcję powinieneś zainwestować dużo czasu i stosunkowo niewiele pieniędzy. Pozwól sobie na początkowe popełnianie błędów, na każdym będziesz się czegoś uczyć, tak, że gdy w grę będą wchodziły naprawdę duże nieruchomości i jeszcze większe pieniądze, będziesz już wiedział jak postępować.

Z początku szukaj nieruchomości niedaleko Twojego miejsca zamieszkania. Gdy jeszcze się uczysz i musisz obejrzeć wiele posesji oraz porozmawiać z wieloma ludźmi, szukanie posiadłości w sąsiedztwie pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu. Poza tym będziesz na bieżąco ze wszystkimi nieruchomościami, jakie powstają w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania. Nie bój się problematycznych nieruchomości. Z pozoru zaniedbana i mało atrakcyjna posiadłości, może okazać się prawdziwą perłą, gdy odpowiednio się nią zajmiesz. Nie jest sztuką kupić atrakcyjny apartament w świetnej lokalizacji za ogromne pieniądze. Sztuką jest takie odrestaurowanie zaniedbanej nieruchomości, którą kupisz za grosze, że zarobek zaskoczy nawet Ciebie.
Zawsze zwracaj uwagę na liczby. To one podpowiedzą Ci, czy warto inwestować w daną nieruchomość. Ważne, abyś patrzył perspektywicznie. Nieruchomość to jedno, a najbliższa okolica to drugie, jednak pomiędzy obydwoma jest ścisłe powiązanie. To, czy w okolicy powstają biurowce, apartamentowce, centra handlowe, domki jednorodzinne, będzie miało ogromny wpływ na przyszłą sprzedaż Twojej nieruchomości. Kupiłeś ziemię, ale widzisz, że w okolicy budują się same centra handlowe i drogi. Poczekaj ze stawianiem domu na gruncie – bardzo wątpliwe, że ktoś będzie chciał mieszkać między centrum handlowym a ruchliwa drogą. Większym zyskiem może się okazać sprzedanie ziemi właścicielowi centrum przeznaczeniem na parking. Zawsze bierz takie rzeczy pod uwagę.

Kupując nieruchomość, masz jeden cel – stworzyć dodatni przepływ pieniężny. Im wcześniej, tym lepiej. Niech ten cel nie umyka Ci sprzed oczu! Pamiętaj, że musisz być nieustannie czujny i wciąż monitorować rynek. Trzymaj nieruchomość tylko tak długo, jak długo generuje Ci zyski. Inwestowanie w nieruchomości polega na podejmowaniu właściwych decyzji w krótkim czasie. Będziesz musiał się tego nauczyć!

Dodaj komentarz