Zabudowa tarasów – postaw na szklane zabudowy 

Zabudowa tarasów – postaw na szklane zabudowy 

Taras lub balkon przy domu to duża wygoda. Jest to przedłużenie przestrzeni mieszkalnej, którą możemy pomysłowo zaaranżować. Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się zabudowy tarasowe. Dzięki temu możemy zyskać dodatkowe pomieszczenie. Na takim balkonie możesz jeść śniadanie przez cały rok i cieszyć się idealną przestrzenią do relaksu. Zobacz, jakie zalety ma szklana zabudowa tarasów. 

Czy szklana zabudowa tarasów jest wytrzymała? 

Najczęstszym pytaniem, jakie zadają sobie osoby rozważające zabudowę tarasu, to czy szklane ściany są wytrzymałe. I odpowiedź brzmi tak. Zabudowy tarasów najczęściej wykonuje się ze szkła hartowanego. Taki materiał jest trwały i odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Zabudowa tarasu od https://lumon.com/pl/klient/produkty-i-rozwiazania/zabudowy-tarasow jest trwała i co dla wielu osób ważne, estetyczna. Takie rozwiązanie powiększa optycznie balkon i nadaje mu lekkości. 

Szklane zabudowy mają także wiele innych zalet. Przede wszystkim jest to świetny sposób na stworzenie dodatkowej przestrzeni użytkowej. To bardzo dobra propozycja dla właścicieli małych mieszkań. Szklana zabudowa ochrania przed zmiennymi warunkami pogodowymi. Na tarasie możesz więc spędzać czas przez cały rok, także zimą. W takim przypadku niestraszne będzie Ci zimno, deszcz, czy silny wiatr. Możesz za to obserwować świat zza szyby i spędzać na tarasie czas, kiedy tylko masz ochotę. 

Jakie zalety mają szklane zabudowy? 

Zabudowa tarasów Warszawa to bardzo dobry sposób na wyciszenie mieszkania. Szklane ściany mają właściwości akustyczne. Dzięki temu możesz odciąć się od dźwięków ulicy, czy miasta. To dobra propozycja na taras, który znajduje się od strony głośnej ulicy. Co więcej, zabudowa tarasów zapewnia także izolację termiczną. Na balkonie możesz więc stworzyć ogród zimowy, czy jeść na tarasie śniadanie w zimowe poranki. To ciekawa alternatywa dla codziennej rutyny. 

Mało kto wie, że szklana zabudowa tarasów pozwala również zmniejszyć koszty renowacji budynku. Jakim sposobem? Badania przeprowadzone przez naukowców z Politechniki w Tampere wykazały, że zabudowa wpływa na redukcję procesu korozji ścian tarasu czy balkonu o około 30%, a sufitów o około 50%. Wynika to z tego, że szklana zabudowa zapobiega przed przedostawaniem się wilgoci, grzybów i bakterii. Decydując się na zabudowę, możesz także skutecznie ograniczyć wpadanie brudu i kurzu do mieszkania. 

Czy zabudowa tarasu wymaga pozwolenia? 

To także jedno z kluczowych pytań, na które trzeba odpowiedzieć na samym początku. W przypadku tarasów w bloku trzeba mieć pozwolenie na wykonanie zabudowy tarasowej. Jest ono wydawane przez spółdzielnię lub radę wspólnoty mieszkaniowej. W przypadku nowego budownictwa zazwyczaj nie ma problemu z uzyskaniem takiej zgody. Jeśli natomiast masz dom jednorodzinny, to nie musisz mieć żadnej zgody. 

Warto przy tym pamiętać, że zabudowy tarasów są robione na wymiar. Dzięki temu możesz dostosować je do indywidualnych potrzeb. W efekcie każda zabudowa jest idealnie dopasowana do balkonu lub tarasu i spełnia najwyższe standardy.

Dodaj komentarz