Markizy na słońce, moskitiery na owadcy, czyli zabezpieczamy okna

Markizy na słońce, moskitiery na owadcy, czyli zabezpieczamy okna

Wraz z nadejściem pierwszych promieni letniego słońca coraz częściej korzystamy z domowego tarasu. Lato jak każda pora roku ma swoje plusy oraz minusy. Jako minus z pewnością zaliczymy obecność irytujących komarów, a także upały, podczas których większość z nas ucieka do zbawiennego cienia. Jak zabezpieczyć mieszkanie przed promieniami słońca oraz owadami?

Zastosowanie markiz i moskitier

Istnieją dwa sprawdzone rozwiązania, które omówimy w niniejszym artykule. Wygodnym sposobem na ochronę przed piekącym słońcem stanowią popularne markizy. Wybierając markizę powinniśmy kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze rozmiar – wybierając zasłonę miejmy na uwadze fakt, iż całkowite zacienienie tarasu nie jest dobrym pomysłem. Zakupiona markiza powinna osłonić część tarasu najbardziej narażoną na promienie słońca. Po drugie – mechanizm chowający. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać markizę z kasetą lub bez. Wersję bez kasety wybierzmy w tedy, gdy markizę ochrania zadaszenie. Nieosłonięty mechanizm narażony jest na szkodliwe działanie deszczu. Mechanizm osłonięty przez kasetę jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne.

Markiza przygotowana jest na słoneczną ekspozycję, dzięki czemu materiał, z którego jest wykonana nie wypłowieje. Sterować markizą możemy manualnie lub za pomocą silnika elektrycznego.

Podnieść walory swojego tarasu i sięgnij po markizę.

Wróćmy na koniec do owadów, aby zabezpieczyć się przed nieznośnymi insektami warto skorzystać z pomocy moskitiery. Moskitierę zamontujemy na dowolnych drzwiach oraz oknach, dzięki czemu żaden owad nie dostanie się do środka. Do najpopularniejszych rodzajów moskitier należą następujące modele: stałe, przesuwane, zwijane oraz otwierane. Powyższe rozwiązania sprawią, iż lato okaże się o wiele przyjemniejszą porą roku niż dotychczas. Dzięki nim nie musimy się martwić o piekące słońce oraz wszechobecne robactwo.

Dodaj komentarz