Wyposażenie domu w sprzęt – czy warto zaciągać kredyt?

Wyposażenie domu w sprzęt – czy warto zaciągać kredyt?

Każda rodzina chcąc zaciągnąć kredyt na mieszkanie lub budowę domu powinna również wziąć przy okazji pożyczkę na jego wyposażenie, ponieważ to jest również bardzo ważne. Nikomu przecież nie przyda się dom bez wyposażenia, ponieważ gołe ściany nie będą chyba nikogo cieszyły. Niejednokrotnie koszty wyposażenia domu sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych i trzeba przyznać, że jest to ogromny wydatek, szczególnie jeżeli chcemy dom urządzić tak, aby mógł nam służyć przez długie lata.

Wybór odpowiedniego sprzętu

Kredyt rodzina na swoim umożliwia nam pobranie dodatkowych pieniędzy na wyposażenie domu, ale nie będziemy mieli już w tym przypadku naliczanych dopłat do tego kredytu. W zależności od naszych możliwości finansowych powinniśmy umiejętnie dobierać owe wyposażenie, ponieważ jeżeli małżeństwo nie zarabia więcej niż 3000zł miesięcznie to nie ma raczej sensu kupowania telewizora o wartości 6000zł, a więc równowartości dwóch miesięcznych pensji. Każde pomieszczenie wymaga odpowiedniego sprzętu. Dla przykładu w kuchni będziemy musieli zainstalować przede wszystkim sprzęt AGD, a więc lodówkę, kuchenkę, piec, zmywarkę oraz wiele innych urządzeń, czyli tak zwane małe AGD, które również jest niezbędne.

AGD z gwarancją

Trzeba również wziąć pod uwagę to, że te urządzenia muszą być co najmniej średniej klasy, aby mogły nam służyć jak najdłużej. Nie warto zwracać uwagi na te najtańsze przedmioty, ponieważ ich zakup jest najczęściej mało opłacalny, gdyż się szybko psuje. Warto zwrócić uwagę na kilka dodatków, które powinny znaleźć się w kuchni, ale na tanie rzeczy jak zegar salvadora dali nie weźmiemy przecież pożyczki, ponieważ kosztuje całkiem niewiele. Przy wyposażeniu salonu również można się wykosztować, ponieważ sprzęt audio i video do tanich nie należą. Za dobrej klasy telewizor oraz kino domowe zapłacimy około 10 000zł, a przy kredycie ciężko jest wydać tak dużo na sprzęt elektroniczny. Dodatkowo wygodna kanapa, fotele, duży stół oraz piękne krzesła pochłoną sporo pieniędzy.Podobnie jest z łazienką, ponieważ wanna, prysznic, umywalki również swoje kosztują i jej wyposażenie także pochłonie sporą sumę.

Dodaj komentarz