Sposoby na zaaranżowanie pięknej i praktycznej łazienki

Sposoby na zaaranżowanie pięknej i praktycznej łazienki

Łazienka, to pomieszczenie z którego każdego dnia korzystamy wielokrotnie. Nic więc dziwnego że każdy z nas, pragnie mieć łazienkę wygodną i estetyczną. Warto więc, trzymać się kilku podstawowych zasad, podczas aranżacji łazienki.

Jak zaplanować urządzanie łazienki?

Aby uzyskać wspaniały efekt końcowy, każdą łazienkę trzeba najpierw zaplanować. Zanim postanowimy, jakie sprzęty znajdą się w naszej łazience powinniśmy przyjrzeć się temu, jakie są możliwości. Niestety w polskich mieszkaniach bardzo często łazienki są małe. Nie każdy więc może pozwolić sobie na to, żeby mieć jednocześnie i wannę i prysznic. Dobrze jest na samym wstępie wymierzyć wszystkie ściany, oraz sprawdzić inne istotne pomiary, takie jak odległość punktów hydraulicznych od siebie. Przy planowaniu należy też pamiętać o tym, aby zaplanowany sprzęt nie kolidował z otwieraniem drzwi. Kluczowe decyzje, jakie trzeba będzie podjąć przed aranżowaniem łazienki to wybór między wanną a kabiną prysznicową. Zdecydowana większość osób obecnie wybiera kabinę prysznicową. Niektórzy robią tak z konieczności, bo po prostu wanna nie mieści się w ich łazience. Pozostali wolą prysznic, ponieważ taka kąpiel jest szybsza i pozwala zaoszczędzić wodę. Prysznic może mieć postać tradycyjnej kabiny i gotowego brodzika akrylowego. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się zainstalować brodzik podtynkowy we wnęce. Jest to niezwykle wygodne i estetyczne rozwiązanie, które optycznie powiększa przestrzeń małej łazienki. Bez względu na to, czy wybierzemy wannę czy prysznic powinniśmy dokupić także wygodną i nowoczesną baterię łazienkową. Ostatnio dużą popularnością cieszą się baterie podtynkowe. Inne istotne sprzęty, jakie muszą znaleźć się w każdej łazience, to toaleta oraz umywalka. Jeśli miejsce na to pozwala można zainstalować także bidet. Należy dobrze przemyśleć sposób, w jaki będzie zainstalowana umywalka oraz to, co znajdzie się w jej najbliższym sąsiedztwie. Wygodnie jest zainstalować umywalkę na dużym blacie. Nad umywalką standardowo zawiesza się lustro. Warto postawić na duże, wklejane lustro, które będzie jednocześnie w ciekawy sposób podświetlone. Jeśli chodzi o toalety to większość osób wybiera dzisiaj modele podwieszane, które zajmują niewiele miejsca.

Jak uzyskać piękną łazienkę?

O urodzie naszej łazienki zdecydują przede wszystkim kafle i meble łazienkowe. Wybór płytek łazienkowych jest dzisiaj bardzo duży. Modne są duże formaty płytek, niektórzy decydują się też na zastosowanie w łazience betonu, drewna albo płytek kaflowych, przypominających stare piece kuchenne. Jeśli chodzi o kolorystykę to wiele osób stawia na marmury oraz wzory stylizowane na dżunglę. Nowoczesne łazienki z kolei bardzo często mają kolorystykę stonowaną i ciemną czyli szarości, czernie łączone z bielą, niekiedy wzbogacone połyskującymi dekorami. Wybór mebli łazienkowych również jest dzisiaj bardzo duży a największą popularnością cieszą się pojemne szafki podwieszane. Inna możliwość to przygotowanie wnęk w ścianach, w których później pojawią się meble wykonane specjalnie na wymiar. Jest to bardzo dobry sposób na aranżowanie łazienki, bo dzięki takim meblom ukrytym we wnękach pomieszczenie wydaje się być dużo większe.

Dodaj komentarz