Instalacje fotowoltaiczne zyskały w naszym kraju niezwykłą popularność. Większość polskich rejonów nie posiada bowiem odpowiednich warunków do korzystania z pozostałych odnawialnych źródeł energii. Jednak nawet bazując wyłącznie na słońcu, możemy zyskać bardzo wiele.
Do czego służy projekt fotowoltaiki?
Aby instalacja mogła służyć nam długo i właściwie, potrzebny jest jednak projekt fotowoltaiki. Co on oznacza? Innymi słowy jest to plan budowy instalacji na terenie, którym zarządzasz. Panele słoneczne świetnie sprawdzają się w przypadku gospodarstw domowych, rolnych oraz w małych i dużych firmach. Każda z lokalizacji wymaga jednak określonej wielkości i mocy ogniw.
Najważniejsze elementy, które powinien zawierać każdy projekt fotowoltaiki, to:
- określenie lokalizacji instalacji,
- informacje o panelach słonecznych, takie jak ich moc, wielkość, zawartość, model i producent,
- opis budowy falownika i jego połączeń z ogniwami fotowoltaicznymi,
- jeśli panele mają zostać umieszczone na dachu, konieczne jest również określenie kąta nachylenia,
- analiza położenia i poziomu zacienienia budynku.
Solidnie wykonany przez profesjonalistów projekt pozwoli ci oszacować zyski, które przyniesie ci instalacja. Można obliczyć je na podstawie cen energii, rozliczeń w ujęciu rocznym oraz mocy samej instalacji.
Komu możemy powierzyć wykonanie projektu fotowoltaiki?
Projekt fotowoltaiki to zadanie dla prawdziwych profesjonalistów. Aby wykonać go prawidłowo, potrzeba szczegółowej wiedzy, doświadczenia i umiejętności analizy informacji dostarczonych przez klienta. Dlatego warto skorzystać z usług renomowanej firmy.
Współpraca z hurtownią fotowoltaiczną El-Corte
Projekt fotowoltaiki wykonają dla ciebie pracownicy firmy El-Corte. Poza planem instalacji, współpraca obejmuje również zakup wysokiej jakości sprzętu. Hurtownia nie zajmuje się tylko montażem paneli – do tej usługi musisz wynająć innych fachowców. Jednak przedstawiciele El-Corte z chęcią ci doradzą i rozwieją wszelkie wątpliwości.
Dlaczego projekt fotowoltaiki się opłaca?
Ceny prądu idą w górę i trudno nam przewidzieć, jak rynek energii zmieni się na przestrzeni najbliższych kilku lat. Bez względu na to, czy prowadzisz własną firmę, czy opłacasz jedynie gospodarstwo domowe, w pewnym momencie koszty mogą okazać się dla ciebie nieakceptowalne. Dzięki wdrożeniu projektu fotowoltaiki możesz natomiast uzyskać samowystarczalność i niezależność energetyczną. Z instalacją wiążą się ogromne oszczędności, a co więcej inwestycja przysłuży się środowisku naturalnemu. Rozważ ją już dziś!