Automat vendingowy wynajem i perspektywy współpracy

Automat vendingowy wynajem i perspektywy współpracy

W dzisiejszych czasach nano sklepy czy kasy samoobsługowe to codzienny obraz rzeczywistości. Jeszcze dziesięć lat temu taki widok był rzadko spotykany i napawał lękiem. Nie ma co się zatem dziwić, że coraz popularniejszą formą sprzedaży stają się także automaty vendingowe. Urządzenia te są doskonałą alternatywą dla sklepu z artykułami codziennego użytku. Pracują 24 godziny na dobę i są dostępne w wielu punktach. Daje to ogromną przewagę nad tradycyjnymi formami kupna i sprzedaży. Zatem jak wygląda z bliska ten biznes i kiedy jest on opłacalny?

Czy branża vendingowa jest opłacalna?

Nowe maszyny sprzedające są bardzo kosztownym wydatkiem rzędu 15 tys. złotych za sztukę. Zakup jednej czy kilku maszyn może zatem nie być opłacalny w tej branży. Biznes najlepiej zacząć od kupna co najmniej dziesięciu automatów. Dla osoby z małym kapitałem początkowym dobrym rozwiązaniem może okazać się współpraca na zasadzie franczyzy. W ten sposób uzyskuje się dostęp do bazy klientów, którzy korzystają z usług vendingowych tej firmy. Do wydatków początkowych trzeba doliczyć w niektórych przypadkach także koszty dzierżawy, które mogą sięgać 200 zł miesięcznie. Zobacz artykuł związany z opłacalnością automatów z przekąskami.

Automaty samosprzedające jako forma promocji

Oprócz tego, że liderzy usług vendingowych dostarczają swoim klientom kompleksowy zestaw rozwiązań, to proponują także dodatkowe korzyści. Jako innowacyjna forma promocji, automat sprzedażowy może spełniać funkcję reprezentacyjną firmy. Taki zabieg może mieć pozytywny wpływ na wizerunek i zainteresowanie klientów. Dotykowy ekran czy dwujęzyczny interfejs użytkownika to świetne elementy marketingu, które mogą sprawić, że marka będzie kojarzona z profesjonalizmem i nowoczesnością. Duże firmy stale uzupełniają swoją ofertę tak, aby najlepiej odpowiadały potrzebom klientów. Współpraca z liderem w tej branży daje dostęp nie tylko do kapitału intelektualnego, ale i do rozbudowanej pozycji na rynku.

Automat vendingowy wynajem dla biur

Wiadomo, że najlepiej będą się sprzedawały produkty, które będą w odpowiednim miejscu i o właściwym czasie. Dlatego tak istotna jest lokalizacja urządzeń sprzedających, która zagwarantuje zbyt na wysokim poziomie. Jednym z miejsc, w których na stałe wpisały się automaty vendingowe są m.in.:

  • zakłady pracy,
  • biurowce i drobne przedsiębiorstwa,
  • uczelnie wyższe i szkoły,
  • urzędy,
  • szpitale.

Są to punkty, gdzie szybki dostęp do artykułów żywnościowych jest bardzo pożądany. Brak czasu i pośpiech sprawiają, że branża vendingowa w takich miejscach rozwija się w bardzo szybkim tempie.

Dodaj komentarz