Jak zadbać o porządek na tarasie?

Jak zadbać o porządek na tarasie?

Taras to bardzo istotna część nieruchomości. Pozwala on, zwłaszcza w letnie miesiące, zrelaksować się, odpocząć, miło spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. Jest to jednocześnie część domu, która wymaga sporej opieki, aby wyglądała ładnie, estetycznie i schludnie. Warto zadbać o to, aby taras dobrze się prezentował.

Zrobimy w ten sposób świetne wrażenie na naszych gościach, ale też nam samym będzie przyjemniej przebywać w zorganizowanej, uporządkowanej przestrzeni. W takim razie, jak zadbać o porządek na tarasie? Wszystkiego dowiecie się z tego wpisu. Zapraszamy!

Zainwestuj w dobre wycieraczki na taras

Wysokiej jakości wycieraczki do tarasów, które można znaleźć tutaj: https://www.bela.com.pl/wycieraczki-do-tarasow/, są doskonałym rozwiązaniem, jeśli zależy nam na porządku i czystości. Nie tylko na tarasie, ale też w domu, ponieważ w przypadku zorganizowania wypoczynku czy świętowania w tym miejscu, z pewnością będziemy poruszać się również po domu, a być może także w jego okolicy. Na butach możemy poroznosić po domu i tarasie sporo piasku, błota czy innych zanieczyszczeń, które trzeba będzie później dokładnie wyczyścić.

Tego problemu można uniknąć, decydując się właśnie na coś takiego, jak wycieraczka tarasowa. Nie chodzi tu o wycieraczkę samochodową czy zwykłą materiałową, którą być może kładziemy przed drzwiami wejściowymi. Wycieraczka przeznaczona na taras to nic innego, jak specjalna mata czyszcząca zamontowana na aluminiowych profilach.

Zadaniem takiej maty jest zbieranie wspomnianego piasku i błota, ale też śniegu, kamyków i innych tego typu zabrudzeń z butów osób, które będą po niej przechodzić. Oczywiście raz na jakiś czas trzeba taką matę wyczyścić z zebranych na niej zabrudzeń, aby dalej była skuteczna, ale nie jest to szczególnie problematyczne ani czasochłonne.

Dobrze zaplanuj przestrzeń

Zaplanuj przestrzeń tak, żeby nie było na tarasie żadnych zablokowanych przez inne elementy miejsc, w których mógłby gromadzić się brud. Wstaw na taras jedynie stoliki, krzesła czy rośliny, które będą łatwe w czyszczeniu i konserwacji, które do tego będą odporne na działanie żywiołów (śniegu, deszczu).

Ciekawym pomysłem może być zamontowanie daszku nad tarasem, dzięki czemu nie tylko będziemy chronieni w lato przed ostrym słońcem, ale też w miesiące jesienno-zimowe ochronimy swój taras i znajdujące się na nim elementy przed zniszczeniem, szczególnie, jeśli będą przez długi czas nieużywane i pozostawione na zewnątrz. Dobrą opcją jest też zakupienie pokrowców na krzesła i stoliki.

1 Comment

  1. Jezeli chodzi o tarasy wykonane z drewna, tutaj jest o wiele wiecej pracy, szczeg lnie konserwatorskiej. Dlatego coraz wiecej os b decyduje sie na nowoczesny taras wykonany z deski kompozytowej, kt ra nie wymaga az tak duzo uwagi, jak naturalne drewno. Po wyczyszczeniu na sucho i mokro desek tarasu nalezy ocenic ich stan, a takze sprawdzic mocowanie. W razie koniecznosci niewielkie ubytki w drewnie wypelnia sie specjalna szpachl wka. Mocowanie i laczniki, kt re sie poluzowaly, nalezy dokrecic. Po ponownym wyczyszczeniu i wyschnieciu desek nalezy je pokryc preparatem zabezpieczajacym i wykanczajacym (do drewna tarasowego zaleca sie olejowanie). Wyrazam dobrowolna zgode na otrzymywanie informacji handlowych, w tym newslettera, kierowanych do mnie za pomoca srodkow komunikacji elektronicznej w szczegolnosci poczty elektronicznej zgodnie z przepisem art. 10 ust 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o swiadczeniu uslug droga elektroniczna (Dz. U. 144 z 2002 r. poz. 1204) od Groupe SEB Polska Sp. z o.o. z siedziba przy ul. Inflanckiej 4C, 00-189 Warszawa

Dodaj komentarz