Mieszkanie na sprzedaż – jak je do tego przygotować?

Mieszkanie na sprzedaż – jak je do tego przygotować?

Chcesz sprzedać mieszkanie jak najszybciej, a do tego w jak najlepszej cenie? To wcale nie jest takie trudne i wystarczy, że będziesz się trzymał kilku prostych zasad, które zdradzimy Ci w tym wpisie. Zobacz, co musisz zrobić, zanim wystawisz nieruchomość na sprzedaż i co może Ci pomóc w tym, aby wywoływała ona jak największe zainteresowanie.

Posprzątaj mieszkanie

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić przed wstawieniem ogłoszenia, powinno być gruntowne wysprzątanie mieszkania. Umyj okna, podłogi i odsuń wszystkie meble – z pewnością zdążyło się tam nagromadzić sporo brudu i zbędnych rzeczy. Gruntowne porządki mogą Ci zająć sporo czasu, jednak pamiętaj, że osoby, które przyjdą oglądać mieszkanie, z pewnością zwrócą uwagę na to, czy jest ono zadbane.

Kluczowe jest też wyrzucenie lub oddanie wszystkich zbędnych przedmiotów. Niech podczas wizyty gości nie będzie tam osobistych pamiątek i bibelotów, które zagracają przestrzeń. Spraw, aby wnętrze było neutralne i nie mówiło zbyt wiele o Twoim życiu. Potencjalnym kupującym będzie wtedy łatwiej wyobrazić sobie, jak będzie wyglądać mieszkanie w momencie, gdy oni się do niego wprowadzą.

Jeśli jest to konieczne, to zrób drobny remont mieszkania i usuń usterki. Zaszpachluj dziury w ścianach i odmaluj je na nowy kolor, wymień sanitaria w toalecie lub odmaluj płytki w łazience. Nie musisz od razu przeprowadzać gruntownego remontu, ale drobne odświeżenie poszczególnych pomieszczeń dobrze wpłynie na cenę nieruchomości oraz jej odbiór w oczach odwiedzających.

Wynajmij fotografa wnętrz

Jeśli Twoje mieszkanie jest już wysprzątane, a w powietrzu dalej unosi się zapach farby, która niedawno pokryła ściany, to przyszedł czas na zrobienie zdjęć nieruchomości. Możesz je zrobić samodzielnie, ale naszym zdaniem fotograf wnętrz Trójmiasto będzie lepszym rozwiązaniem. Profesjonalne zdjęcia mogą zachęcić wiele osób i zdobędziesz dzięki nim więcej klientów. Dobry fotograf doskonale wie, jak uchwycić wnętrza w taki sposób, aby wyglądały one atrakcyjnie. Fotografia wnętrz Trójmiasto w połączeniu ze szczegółowym opisem mieszkania może zdziałać cuda i sprawi, że Twoje ogłoszenie będzie się wyróżniać na tle innych.

Zapomnij o sentymentach

Mieszkanie, w którym mieszkałeś kilka, a nawet kilkanaście lat może budzić wiele sentymentów i wspomnień. Mimo to postaraj się tego nie okazywać podczas wizyty osób, które chcą je kupić. Staraj się nie opowiadać potencjalnym kupcom o rodzinnych imprezach, które miały tu miejsce co święta oraz o tym, jak bardzo będziesz tęsknić za tym miejscem. Może to zniechęcić osoby, które przyszły obejrzeć nieruchomość. Zachowaj zimną krew, rozsądnie wyceń mieszkanie i pomyśl o tym, że właśnie zaczynasz nowy etap w życiu. To także może być ekscytujące i pozwoli Ci tworzyć wspomnienia w nowym miejscu.

Dodaj komentarz