Mała łazienka – co zrobić żeby była funkcjonalna

Mała łazienka – co zrobić żeby była funkcjonalna

Mała łazienka to bardzo duże wyzwanie, jeśli chodzi o jej aranżacje. Zanim zaczniesz remont tego pomieszczenia, musisz się do tego odpowiednio przygotować i zaplanować wszystkie prace, jakie muszą się tam odbyć. Zobacz jak urządzić małą łazienkę tak, aby była funkcjonalna i korzystanie z niej było komfortowe.

Wanna w małej łazience – czy to dobre rozwiązanie?

To czy w Twojej łazience powinien znaleźć się prysznic, czy wanna zależy przede wszystkim o jej metrażu. W małych łazienkach montuje się z reguły kabinę prysznicową, bo po prostu zajmuje ona mniej miejsca niż wanna. Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem są prysznice z odpływem wmontowanym w podłogę. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenie wydaje się większe i bardziej przestronne.

Jak optycznie powiększyć małą łazienkę

Jednym z najbardziej znanych trików na optyczne powiększenie łazienki jest zawieszenie na ścianach luster. Dobrze sprawdzą się także wszelkie błyszczące i odbijające światło elementy. Warto też wybierać meble o prostych formach. Unikaj masywnych szafek, które zajmują dużo miejsca i przytłaczają małe wnętrze.

Instalacje w małej łazience

Jeśli budujesz dom i czeka Cię urządzanie łazienki, to musisz pamiętać o tym, aby wcześniej wybrać rodzaj urządzeń sanitarnych, które mają się tam znaleźć oraz zaplanować, jakie będzie ich rozmieszczenie w łazience. Nie zapominaj też o wentylacji tego pomieszczenia i wentylatory łazienkowe należy dobrać w zależności od kubatury łazienki. Na rynku mamy szeroki wybór, jeśli chodzi o wentylatory i mogą stać się one integralną częścią całej aranżacji łazienki. Wentylatory łazienkowe mogą być uruchamiane w tradycyjny sposób – czyli po włączeniu za pomocą przełącznika elektrycznego lub reagować na ruch i poziom wilgoci. To drugie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ nie musimy pamiętać o tym, aby samodzielnie uruchomić wentylator, ponieważ zrobi on to za nas.

Wybierz styl

W małych łazienkach bardzo liczy się konsekwencja, jeśli chodzi o styl wnętrza. Dopasuj go do reszty pomieszczeń w mieszkaniu i korzystaj z jasnej palety barw. Ciemne barwy optycznie pomieszczają pomieszczenie, dlatego nie są dobrym rozwiązaniem, jeśli chodzi o małą łazienkę. Postaw na odcienie beżu i jasne szarości. Dobrze sprawdzą się też pastelowe barwy, które trochę rozweselą całe wnętrze. Jeśli chodzi o szafki to postaw na te z lakierowanymi frontami w kolorze białym. Mogą to być także materiały imitujące drewno, ponieważ te prawdziwe może nie sprawdzić się w łazience, gdzie jest mokro i wilgotno.

Dodaj komentarz