Jak zadbać o większy komfort kąpieli w przydomowym basenie?

Jak zadbać o większy komfort kąpieli w przydomowym basenie?

Kąpiel w przydomowym basenie, bez konieczności wyjazdu na plażę czy na basen, zdecydowanie jest jedną z najmilej widzianych atrakcji wakacyjnych. Jak jednak sprawić, by kąpiel ta była bardziej komfortowa? By cieszyć się pływaniem nawet w chłodniejsze dni, albo móc skutecznie chronić taflę wody przed zanieczyszczeniami nanoszonymi przez wiatr? Jest na to kilka skutecznych i sprawdzonych metod!

Jak podgrzać wodę w basenie?

Chłodniejsze dni zdarzają się nie tylko przed i po sezonie wakacyjnym, ale i w jego trakcie. Żeby móc mimo ochłodzenia cieszyć się przydomowym basenem, warto od razu na etapie jego projektowania pomyśleć o odpowiednim ogrzewaniu wody. Oczywiście nie trzeba z takiego rozwiązania korzystać zawsze, ale w zimne dni sprawdzi się idealnie! W sklepach z asortymentem do basenów ogrodowych, jak np. https://folkpool.pl/ogrzewanie-podgrzewacz-do-basenu/ można znaleźć wiele różnych typów urządzeń do podgrzewania wody. Część z nich jest zupełnie podstawowa i występuje w postaci praktycznej grzałki, którą wkłada się do wody, a część stanowi systemy do zainstalowania w basenie z opcją np. ich zdalnego uruchomienia. Ogrzewacze pozwalają w krótkim czasie podgrzać wodę o kilka stopni, dzięki czemu kąpiel będzie o wiele przyjemniejsza, niż w przypadku wody zupełnie zimnej.

Liście, kurz, muszki – zabezpieczenie wody na plan!

Atrakcyjną kąpiel we własnym basenie mogą tez na co dzień utrudniać różne brudy i przyrodnicze naloty, które będą się na niej gromadzić. Moa tu zarówno o liściach, których po wietrze może się znaleźć w zbiorniku wyjątkowo dużo, jak i o większych nieczystościach, papierach, foliach, trawach itd. Rozwiązaniem na takie paprochy psujące wizję krystalicznie czystej wody może być prosta siatka na teleskopowej rączce, dzięki której będzie można szybko wybrać je z powierzchni wody.

Dodatkowo, jeśli basen znajduje się na otwartej przestrzeni i nie jest niczym osłonięty, co sprawia, że hula wokół niego wiatr, warto przemyśleć wprowadzenie nad nim jakiegoś zadaszenia. Aktualnie możliwy jest tutaj cały zakres opcji. W artykule https://folkpool.pl/zadaszenia-basenowe-do-basenu/ znajdziemy np. propozycję naciąganej folii na całość basenu, co pozwoli przykryć go na noc, by w ciągu dnia móc odsłonić jego powierzchnię bez żadnych zabrudzeń, ale i pomysły na zadaszenia konstrukcyjne. Takie zadaszenie można postawić nad zbiornikiem w formie konstrukcji drewnianej, z daszkiem, jak i zamontować przejrzyste płyty poliwęglanowe, które będą chronić powierzchnię przed tym, co chciałoby na nią spaść.

 

Dodaj komentarz