Najpiękniejsze obrazy do pokoju dziecka

Najpiękniejsze obrazy do pokoju dziecka

Dlaczego obrazy na płótnie są idealną dekoracją do dziecięcego wnętrza? Przede wszystkim, są lekkie i łatwe w montażu. Nawet jeśli taki obraz spadnie ze ściany (co zdarza się bardzo rzadko), najprawdopodobniej nic się nie stanie, a obraz się lekko wgniecie. Ryzyko, że ucierpi przy tym dziecko, jest zdecydowanie niewielkie.

Po drugie, fotobrazy i grafiki na płótnie canvas są dużo wygodniejsze w użytkowaniu, niż obraz na tradycyjnym płótnie malarskim. Aby utrzymać go w czystości (co nabiera na znaczeniu w obecności małych dzieci) wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć go zwilżoną ściereczką. W razie dużych zabrudzeń można dodać odrobinę detergentu. W porównaniu do tradycyjnego obrazu, czyszczenie obrazu canvas jest łatwe i przyjemne, zwłaszcza, że nie ma ryzyka uszkodzenia nadruku w trakcie wycierania.

Po trzecie – obrazy na płótnie można dowolnie ze sobą łączyć w większe części np. tryptyki. Takie rozwiązanie pozwoli na uzyskanie oryginalnej aranżacji wnętrza, a co więcej, wieloczęściowe obrazy stają się coraz bardziej popularną ozdobą ścienną, nie tylko w pokoju dziecka, ale także w kuchni, sypialni czy salonie.

Jaki motyw wybrać do pokoju dziecka?

Do najmodniejszych motywów aranżacji dziecięcej w tym sezonie, zdecydowanie należą motywy leśne. Fotoobraz na płótnie z leśną ferajną będzie idealnym prezentem na Dzień Dziecka, a przy okazji szybko stanie się unikalną ozdobą wnętrza w stylu boho. Leśne i indiańskie motywy dekoracyjne to dobry sposób na to by pokazać Twojemu maluchowi jakie zwierzęta może spotkać podczas wędrówek w lesie, a indiańskie legendy zawsze inspirowały chłopców do wielkich wypraw w nieznane.

Kolejne motywy dekoracyjne, które również łączą się ze wspomnianymi wyżej, to kwiaty i łączki pełne polnych maków, które rozjaśnią niewielkie wnętrze. Kolorowe pąki kwiatów to jeden z najstarszych wzorów dekoracyjnych, który subtelnie i delikatnie wprowadza do wnętrza romantyczną i dziewczęcą atmosferę. Ze względu na swój subtelny charakter, obrazy canvas kwiaty najczęściej można zobaczyć w sypialni czy pokoju nastolatki. Taka dekoracja świetnie nada się także do pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim. Wprowadzając pastelowy kolor do wnętrza sprawi, że surowość północnego stylu, nie będzie aż tak widoczna.

Do pokoju starszych dzieci jest dużo więcej atrakcyjnych wzorów, które nie tylko uzupełnią stylizację wnętrza, ale zainspirują je do zgłębiania wiedzy i dalekich podróży. Kto z Was nie uśmiechnie się pod nosem na widok obrazu na płótnie z dinozaurem? Pamiętacie te czasy, gdy chcieliście być paleontologami jak Ross z serialu Przyjaciele? A może Twój maluch lubi superbohaterów i skrycie marzy, że w przyszłości stanie się jednym z nich? Jeśli chcesz sprawić mu ogromną radość, zdecyduj się na fotoobraz z jego ulubioną postacią. Twoje dziecko namiętnie przegląda atlas, z zapartym tchem czyta o podróżach w kosmos? Zanim wyślesz go na egzaminy wstępne do NASA, zainspiruj się i kup mu fotoobraz z motywem Drogi Mlecznej lub układem słonecznym.

1 Comment

Dodaj komentarz