Rusztowania przejezdne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rusztowania przejezdne – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Rusztowania przejezdne to niezbędny element każdej budowy, remontu czy wznoszenia infrastruktury na letnim festiwalu bądź koncercie. Konstrukcje te zwiększają bezpieczeństwo pracowników budowy oraz konstruktorów-amatorów, którzy porwali się na remont domu na własną rękę. Jak wybrać stelaż, który zapewni maksymalny komfort pracy i posłuży przez wiele lat?

Rusztowania przejezdne a stałe – jak dostosować rodzaj konstrukcji do planowanych prac?

Rusztowania przejezdne to określenie używane w odniesieniu do konstrukcji wieżowych, zaopatrzonych w kółka oraz w pomosty z poręczami. Od rusztowań stałych różnią się możliwością mobilności, najczęściej są wykorzystywane podczas prac remontowych i inwestycyjnych we wnętrzach pomieszczeń.

Rusztowania przejezdne świetnie sprawdzą się podczas instalacji elektryczności bądź oświetlenia, a także w czasie malowania ścian i sufitów, kiedy prace wymagają poruszania się po całym pomieszczeniu.

Zazwyczaj konstrukcje te są wykonane z aluminium, czyli materiału odznaczającego się dużą wytrzymałością i odpornością na korozje. Warto nadmienić, że rusztowania przejezdne sprawdzą się zarówno do lekkich prac, jak i działań z dużym udźwigiem.

Wybieramy najlepsze rusztowania przejezdne

Decydując się na rusztowanie przejezdne od ARAD, warto wziąć pod uwagę takie parametry, jak:

  • wysokość – niższe rusztowania lepiej sprawdzą się w pracach wewnątrz pomieszczeń,
  • maksymalny udźwig – standardowe rusztowania mają udźwig wynoszący do 200 kg/m2, jeżeli na konstrukcji mają być przetrzymywane ciężkie worki (np. z cementem), warto sięgnąć po rusztowanie specjalistyczne,
  • szerokość stopni – szersze stopnie zwiększą komfort poruszania się po konstrukcji,
  • powierzchnię podłogi – chropowata podłoga minimalizuje ryzyko upadku,
  • rodzaj kółek – najlepsze będą mocne, łożyskowe kółka: pozwolą one szybko przemieścić konstrukcję na inne miejsce bez użycia dużej siły,
  • waga rusztowania przejezdnego – konstrukcje aluminiowe charakteryzują się niewielką wagą przy jednoczesnej dużej wytrzymałości,
  • obecność krawężników – zapobiegną one spadaniu materiałów budowlanych i narzędzi.

Rusztowania przejezdne od Arad – jakość, której potrzebujesz

Chcesz znaleźć rusztowanie, które jednocześnie:

  1. Zwiększy bezpieczeństwo pracy na wysokościach,
  2. Odznacza się solidnym wykonaniem i posłuży przez wiele lat,
  3. Zmieści się w zaplanowanym budżecie?

Sięgnij po konstrukcje oferowane przez przedsiębiorstwo Arad. Firma od ponad 30 lat dostarcza narzędzia i systemy usprawniające prace remontowo-budowlane, które zwiększają komfort działań i spełniają najwyższe wymagania pod względem bezpieczeństwa. Już dziś skontaktuj się z doradcami i zamów konstrukcję na miarę potrzeb.

Źródło: www.Arad.pl – Rusztowania i Ogrodzenia

Dodaj komentarz