Nieruchomości w centrum miasta jako idealna inwestycja pod wynajem krótkoterminowy

Nieruchomości w centrum miasta jako idealna inwestycja pod wynajem krótkoterminowy

Inwestowanie w nieruchomości wciąż jest jednym z najlepszych sposobów na inwestowanie pieniędzy. Szczególnie opłacalny jest zakup mieszkania lub apartamentu w centrum miasta. W dużych metropoliach zainteresowanie najmem krótkoterminowym stale rośnie. Z takich mieszkań korzystają biznesmeni podczas podróży służbowej i zwykli turyści. Wynajem apartamentu, z którego można podziwiać panoramę miasta, to jedna z częściej poszukiwanych opcji przez turystów.

Jak wybrać mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy?

Podczas wyboru mieszkania pod wynajem krótkoterminowy należy brać pod uwagę kilka ważnych elementów. Pierwszym z nich jest metraż. Zapotrzebowanie istnieje zarówno na ładnie urządzone kawalerki, jak i przestronne apartamenty. Jednopokojowe mieszkanie w centrum miasta kosztuje najtaniej, więc jest propozycją dla osób z ograniczonym budżetem. Z kolei apartament opłaci się, gdyż wynajem kosztuje znacznie więcej.

Apartamenty są poszukiwane przez rodziny z dziećmi, grupy znajomych, którzy chcą wspólnie zwiedzać miasto i korzystać z uroków życia nocnego. Różnica cenowa między kawalerką a większym apartamentem nie jest duża, zwłaszcza w perspektywie kredytu hipotecznego. Warto zainwestować większą kwotę, gdyż wówczas szybciej zwrócą się poniesione koszty.

Lokalizacja apartamentu a opłacalność najmu

Wybierając nieruchomość na wynajem, warto sprawdzić, czy lokalizacja jest wystarczająco atrakcyjna. Położenie budynku w centrum dużego miasta gwarantuje wysokie ceny wynajem. Jednak osiedla dobrze skomunikowane z centrum i np. z lotniskiem, też cieszą się zainteresowaniem wśród wynajmujących.

Ceny nieruchomości położonych poza ścisłym centrum mogą być nawet o kilkanaście tysięcy niższe. Koszt metra kwadratowego zależy w dużej mierze od lokalizacji i standardu wykończenia. Osoby wynajmujące zwracają uwagę na rozkład pomieszczeń, na osobną sypialnię i dostęp do tarasu lub balkonu. Sklepy i restauracje w pobliżu nieruchomości też mają znaczenie.

Najem nieruchomości krótkoterminowy czy długoterminowy?

Najem krótkoterminowy nieruchomości opłaca się bardziej niż długoterminowy. Jednak częste przyjmowanie gości wymaga obecności właściciela nieruchomości. Dodatkom kosztem przy najmie krótkoterminowym jest forma zarządzania rezerwacjami.

Można to zlecić firmie zewnętrznej i odprowadzać niewielką prowizję. Najem długoterminowy przyniesie stały, pewny dochód z nieruchomości. To od właściciela nieruchomości zależy, którą opcję wybierze: szybki zysk i wyższe kwoty w sezonie (np. latem, w weekendy lub na Sylwestra), czy pewny dochód przez cały rok.

Dodaj komentarz