Aranżacja łazienki – błędy, które popełnia większość z nas

Aranżacja łazienki – błędy, które popełnia większość z nas

Urządzanie wnętrz nowego mieszkania jest jedną z przyjemniejszych czynności. Wszystkie pomieszczenia możemy urządzić według swojego gustu i maksymalnie spersonalizować wnętrza, w których będziemy na co dzień przebywać. Podczas samodzielnego projektowania łazienki możemy popełnić jednak wiele błędów – szczególnie gdy jesteśmy niedoświadczeni w tym temacie. Aby pomóc Wam tego uniknąć zebraliśmy dla Was najczęstsze błędy, które mogą się zdarzyć podczas urządzania tego pomieszczenia.

Zły dobór mebli

To, co nam się podoba, nie zawsze będzie idealnie pasować do naszej łazienki. Źle dobrane meble, to prawdziwa zmora polskich łazienek i można je zaliczyć do jednych z najczęstszych błędów. Pamiętaj o tym, aby w łazience nie umieszczać zbyt wielu masywnych mebli. Nie jest to miejsce, w którym trzeba przechowywać wiele rzeczy dlatego, jeśli chodzi o meble w łazience, najlepiej jest postawić na minimalizm. Dzięki temu unikniesz wrażenia zagracenia pomieszczenia. Podczas wyboru mebli łazienkowych warto też pamiętać o tym, aby były one wykonane z wytrzymałych materiałów, które są odporne na wilgoć. Wybieraj szafki i półki, które przeznaczone są do łazienek i nie będzie zagrażał im nadmiar wilgoci oaz woda.

Wygląd ponad funkcjonalność

Wiele osób urządzając łazienkę, kieruje się przede wszystkim jej wyglądem i zapomina o funkcjonalności. Jest to bardzo duży błąd, bo prócz tego, aby łazienka była ładna, powinniśmy również pomyśleć o tym, aby korzystanie z niej było komfortowe. Zwróć na to uwagę przede wszystkim przy wyborze płytek. Prócz ich wyglądu kluczowe powinno być dla Ciebie to czy łatwo się będzie je czyścić i czy szybko będzie na nich osadzać brud.

Źle dobrane lustro

Źle dobrane, zbyt wąskie lub zbyt wysoko zawieszone lustro może stanowić duży problem i będzie po prostu niefunkcjonalne. Zamiast zdobionych tafli staraj się wybierać te o regularnym kształcie i bez zbędnych zdobień. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie się w nim przejrzeć. Ważne jest też odpowiednie oświetlenie wokół niego. Podczas porannej toalety jest to kluczowe i trzeba zadbać o to, aby oświetlenie było na tyle mocne, abyśmy mogli swobodnie się przejrzeć. Wybierając oświetlenie lustra, stawiaj na jak najbardziej naturalne barwy.

Nieodpowiednia wentylacja

Wentylatory łazienkowe są bardzo ważne i nie można o nich zapominać podczas aranżowania łazienki. Wentylują one pomieszczenie i zapobiegają powstawaniu pleśni i grzybów na ścianach i suficie łazienki. Często zdarza się tak, że wentylatory łazienkowe są zasłonięte, to bardzo duży błąd, ponieważ ogranicza to przepływ powietrza, a na kafelkach zaczyna skraplać się woda, która wnika wewnątrz ściany i powoduje zawilgocenie pomieszczenia.

Dodaj komentarz